32. semifinále Ligy mistrů. Real Madrid je bezkonkurenčně nejlepší v celé Evropě

  32. semifinále Ligy mistrů. Real Madrid je bezkonkurenčně nejlepší v celé Evropě
  Santiago Bernabéu Liga mistrů

  V sezoně 2022/23 odehraje Real Madrid své 32. semifinále nejvýznamnější evropské soutěže. V tomto ohledu nemá Bílý balet v celé Evropě rovného. Druhý v tomto pořadí Bayern Mnichov má na kontě dvacet semifinále. Když se podíváme na posledních pár let, je to jedenáct semifinále ze třinácti posledních ročníků.

  Real Madrid je v semifinále Ligy mistrů. Fotbalisté ze španělské metropole se po závěrečném hvizdu druhého střetnutí s Chelsea na Stamford Bridge opět ocitli mezi čtyřmi nejlepšími týmy Evropy a pokračují v boji za obhajobou mistrovského titulu z loňského roku.

  Od roku 2011 se Los Blancos dostali jedenáctkrát z třinácti pokusů do semifinále nejvýznamnější evropské soutěže. Jediné pracovní úrazy se staly v letech 2019 a 2020, kdy je v osmifinále zlikvidovaly Ajax a Manchester City.

  Historie Evropského poháru a později Ligy mistrů je historií Realu Madrid. A svědčí o tom nejen čtrnáct získaných pohárů, ale také neuvěřitelná pravidelnost postupu do semifinále.

  Od založení soutěže v roce 1955 dokázali Los Merengues postoupit do posledního kola před finále 32krát. Jinými slovy, vezmeme-li v úvahu, že se za tu dobu odehrálo celkem 68 ročníků, byl Real Madrid téměř v polovině z nich v semifinále.

  Bez srovnání

  Žádný jiný klub v Evropě nemůže držet krok s Realem Madrid. 32 semifinále Ligy mistrů je více než všechny ostatní španělské kluby dohromady, které se do tohoto kola dokázaly dostat, tedy celkem 28krát. 16 postupů v podání Barcelony, šest Atlética Madrid, dva Valencie a Villarrealu a po jednom pro Deportivo La Coruña a Real Sociedad.

  Když se podíváme za hranice Španělska, klub, který se výsledku Realu Madrid nejvíce blíží, je Bayern Mnichov. V tuto chvíli ukazuje počítadlo Bavorů 20 takových vystoupení, ale v letošní sezoně to může vyskočit na 21.

  Aby k tomu ale došlo, musíte nejprve zvrátit výsledek prvního zápasu a vyřadit Manchester City. Čísla Realu Madrid jsou tak neuvěřitelná, že pouze tři země, když se spojí s úspěchy všech jejich klubů, mají na svém kontě více semifinále Ligy mistrů než samotný Madrid, a to Anglie, Itálie a Německo.

  Co se týče bilance semifinálových duelů, Los Blancos dokázali postoupit do finále v sedmnácti případech, efektivita 54,83 %. V této klasifikaci má lepší výsledek AC Milán, který ze třinácti semifinále prohrál pouze dvakrát, efektivita vítězství na úrovni 84 %.

  Týmy, které vyřadily Rossoneri v této fázi turnaje, byly Real Madrid v roce 1956 a FC Barcelona v roce 2006.

   

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: marca.com

  Přidat komentář

  Související články

  Henry: Neuznaný gól Lipska proti Realu? Správné rozhodnutí. Co radí hráčům?
  Liga mistrů

  Henry: Neuznaný gól Lipska proti Realu? Správné rozhodnutí. Co radí hráčům?

  Okamžik, který vzbudil velké emoce. U mnohých až hysterii. Pochopitelně mluvíme o neuznané brance Lipska v prvním utkání osmifinále Ligy…
  3 pozitiva a negativa po Lipsku: Čaroděj Lunin, „náhradník“ Brahim i zranění
  Liga mistrů

  3 pozitiva a negativa po Lipsku: Čaroděj Lunin, „náhradník“ Brahim i zranění

  Real Madrid výsledkově zvládl první utkání osmifinále Ligy mistrů na půdě Lipska. Výhra 1:0 se ovšem nerodilo vůbec snadno a…
  Lunin se převlékl za Courtoise. Ukrajinský brankář předvedl fantastický výkon
  Liga mistrů

  Lunin se převlékl za Courtoise. Ukrajinský brankář předvedl fantastický výkon

  Ukrajinský brankář předvedl nejlepší výkon svého života od doby co hájí tři tyče. Od Courtoisova večera v pařížském finále proti…
  Brahim Díaz utrpěl svalové zranění. Ve středu ho čeká vyšetření
  Liga mistrů

  Brahim Díaz utrpěl svalové zranění. Ve středu ho čeká vyšetření

  Real Madrid nadále pronásledují zranění, tentokrát postihlo Brahima Díaze. Španělský útočník si v utkání s Lipskem přivodil svalové zranění. Může za to…