Zidane před Interem: Tým je v dobré kondici a jsme si vědomi důležitosti tohoto zápasu

  Zidane před Interem: Tým je v dobré kondici a jsme si vědomi důležitosti tohoto zápasu

  Trenér Los Blancos, Zinedine Zidane, se v úterý objevil na tiskové konferenci před dnešním zápasem Ligy mistrů proti Interu Milán. Přinášíme Vám to nejdůležitější z tohoto setkání trenéra Realu Madrid s novináři na San Siru.

  Budete bojovat na velmi těžkém terénu o tři klíčové body. V jaké psychické a fyzické formě je tým?

  Myslím, že v dobré. Jsme připraveni. Známe význam tohoto zápasu a všichni chceme odehrát dobrý zápas. Jsme připraveni. Nyní máme poslední trénink a myslíme na zítřejší zápas.”

  Říká se, že nemáte rád Mariana, ale při zraněních a onemocněních dostal šanci. Jaký je váš názor na tohoto hráče? Co může udělat pro tým v nepřítomnosti Benzemy a Joviče?

  V zápase ukázal, čím může přispět. Je s námi, vyšel na hřiště a dal ze sebe všechno. Jsme s tím spokojeni, nic víc.

  Už nějakou dobu koluje statistika, že Real Madrid prohrál 7 z posledních 8 zápasů v Lize mistrů bez Sergia Ramose. Jaké je fotbalové vysvětlení, že Real Madrid bez Sergia není tak silný jako s ním?

  Známe význam Sergia. Víme, co je to za hráče. Statistiky jsou však na to, aby se překonaly. Chtěli bychom, aby byl s námi, ale není to možné, protože je zraněný. Jsme tu však spolu s dalšími hráči. Pokusíme se to společně změnit. Víme, že je to finále, že jsou to 3 body, známe tabulku a budeme hrát hru s vědomím, že budeme trpět. Chceme však získat 3 body.

  Jste zpět na San Siru, kde jste v roce 2016 jako trenér vyhrál svůj první velký titul s Realem Madrid. Považujete se za lepšího trenéra než před 4,5 lety?

  No… Co k tomu mohu říct? Pff, nic. Jsou to 4 roky zkušeností a nakonec se nic nezměnilo na tom, kdo jsem a na tom, že chci dále trénovat a všechno si to užívat. To je pro mě nejdůležitější věc.

  Máte vysvětlení pro vzestupy a pády týmu během jednotlivých částí zápasů? Všichni prožíváme těžké chvíle spolu s hráči, ale proč má tým dobré chvíle, když jde do vedení a najednou se to všechno zhroutí, jako tomu bylo s Interem nebo Villarrealem?

  Myslím, že to, o čem mluvíte, se s Interem nestalo. Měli jsme potíže, ale to je v zápase normální. Tým začal dobře a dobře i skončil, ale měli jsme problémy, protože jsme hráli proti skvělému soupeři. Nedávno to bylo stejné s Villarrealem. Vyhrávali jsme do 74. minuty a přišla jedna akce, ze které skórovali. To se může stát. Nejsem fatalista. Je to jen fotbal. Jednoduše pracujeme na tom, abychom se zlepšili v obraně a nedostávali jsme góly, a následně se pokusíme skórovat.”

  Pokusíte se přesvědčit Isca během zbývající doby do lednového přestupového okna, aby neopouštěl Real Madrid?

  Isco je s námi.

  Toto je Real Madrid, vždy musíte zápas vyhrát, ale při všech absencích a celé situaci okolo, považoval byste remízu zítra za dobrý výsledek?

  (Smích) Ne, vždycky si jdeme pro vítězství. Nevíme, co se stane, ale nejdůležitější je udělat maximum. A my vždy jdeme pro vítězství, to je jasné.

  Existují informace, že Inter má zájem o Isca, který vás chce opustit. Uvažujete o jeho výměně za Eriksena?

  Nebudu do toho vstupovat. Isco je náš hráč. Nevím, do kdy jím bude, ale dnes je to náš hráč a jsme s ním spokojeni.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: RealMadaridTV, Realmadryt.pl

  4 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Joselu po debutu v LM: Jsem šťastný. Tým opět věřil do poslední minuty
  Liga mistrů

  Joselu po debutu v LM: Jsem šťastný. Tým opět věřil do poslední minuty

  Ve třiatřiceti letech si prožil svou velkou premiéru na scéně Ligy mistrů. Nechybělo mnoho a útočník Realu Madrid Joselu ji…
  Bellingham po vítězství v LM: Nevíte, jak velký tento klub skutečně je, dokud nejste jeho součástí
  Liga mistrů

  Bellingham po vítězství v LM: Nevíte, jak velký tento klub skutečně je, dokud nejste jeho součástí

  Jude Bellingham poskytl rozhovor RealMadridTV a Moviestar+ po zápase skupinové fáze Ligy mistrů proti Unionu Berlín. Přinášíme vyjádření hráče Realu…
  Ancelotti: Myslím, že Vinícius bude příští středu hrát. Uvidím, co bude v neděli
  Liga mistrů

  Ancelotti: Myslím, že Vinícius bude příští středu hrát. Uvidím, co bude v neděli

  Carlo Ancelotti se objevil na tiskové konferenci po zápase skupinové fáze Ligy mistrů proti Uniónu Berlín. Přinášíme záznam ze setkání…
  Camavinga před Uniónem: Nerad hraji levého obránce, ale jsou chvíle, kdy to musíte udělat pro tým
  Liga mistrů

  Camavinga před Uniónem: Nerad hraji levého obránce, ale jsou chvíle, kdy to musíte udělat pro tým

  Eduardo Camavinga se zúčastnil tiskové konference před dnešním zápasem proti Uniónu Berlín. Přinášíme nejdůležitější výroky francouzského záložníka. „Unión je tým,…