Z legendárního tria, které dominovalo v Evropě, zůstane po sezóně jediný

Z legendárního tria, které dominovalo v Evropě, zůstane po sezóně jediný
Casemiro, Kroos, Modrić

V roce 2022 se s Realem Madrid loučí Casemiro. Před několika dny oznámil Toni Kroos své rozhodnutí ukončit po EURO kariéru. To vše znamená, že v příští sezoně bude Luka Modrić posledním zbývajícím z legendárního tria CKM.

Nazývám Casemira, Kroose a Modriće bermudským trojúhelníkem, protože mezi nimi je prostor, kde míč pro soupeře zmizí,“ prohlásil Carlo Ancelotti během předsezónní přípravy v létě 2022. Dlouhé roky si nikdo nedokázal představit zálohu Realu Madrid bez tria CKM, které ve španělské metropoli poznamenalo jednu éru. Dlouhé období úspěchů začalo v prvních měsících roku 2016, kdy Zinédine Zidane konečně zařadil Casemira do základní sestavy Realu Madrid.

Celkem spolu tito tři hráči odehráli od první minuty 156 zápasů a bilance těchto zápasů je 97 výher, 33 remíz a pouhých 26 porážek. Vezmeme-li v úvahu zápasy, v nichž někdo nastoupil z lavičky náhradníků, dohromady tato trojice nasbírala více než 200 společných vystoupení. Jako první přišel do Madridu Luka Modrić, který je v klubu od srpna 2012. Casemiro přišel do Castilly o několik měsíců později a Kroos se stal hráčem Realu v létě 2014.

Chorvat byl prvním ze tří mušketýrů, kteří oblékli dres Realu Madrid, a nyní je posledním, který zůstal na Santiago Bernabéu. Slavné trio se začalo rozpadat v roce 2022, kdy se Casemiro rozhodl přestoupit do Manchesteru United. Královský celek mu to neusnadnil a Brazilec se do Premier League stěhoval za 80 milionů eur. Nyní je na řadě Kroos, který před několika dny oznámil své rozhodnutí ukončit kariéru po nadcházejícím EURU. Němcovo oznámení bylo jako blesk z čistého nebe, ale on sám opakovaně naznačil, že chce odejít, dokud je na vrcholu.

Vše nyní nasvědčuje tomu, že poslední ze tří záložníků zůstane ještě jednu sezonu. Podle deníku MARCA je dohoda mezi Lucou Modričem a samotným Florentinem Pérezem hotová. O odchodu osmatřicetiletého hráče se v této sezoně hodně spekulovalo, ale situace se zcela obrátila. To, co se dlouhé měsíce zdálo být jen zdlouhavým loučením, se jednoduše stalo dalším rokem v jeho životním klubu.

Trojice CKM získala celkem 16 trofejí, z nichž nejvýznamnější jsou tři triumfy v Lize mistrů za sebou. Díky Zidanově invenci Los Blancos zcela dominovali evropské scéně. Každý z této legendární trojice zanechal v historii a v klubové vitríně s trofejemi svou stopu. Nyní leží obrovská zodpovědnost na jejich nástupcích. Valverde, Tchouaméni, Camavinga a Bellingham stojí před nelehkým úkolem nahradit v příštích letech jednu z největších trojic fotbalové historie.


Zdroj: marca.com

Přidat komentář

Související články

Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?
Mužstvo

Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?

Nachův odchod má obrovský sportovní, ale také marketingový význam, protože se uvolňuje číslo, které má v Realu Madrid velkou historii. Jak…
Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení
Mužstvo

Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení

Je sice pravda, že v příští sezóně nebude snadné dostat se do základní jedenáctky Realu, ale Ancelotti i vedení madridského…
Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým
Mužstvo

Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým

Carlo Ancelotti a jeho tým okouzlili každého. Získané trofeje a rozmanitá řešení na hřišti donutily i ty největší kritiky ocenit…
L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur
Mužstvo

L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur

Kapitán francouzské reprezentace dal PSG ultimátum, aby uhradilo jeho pohledávky, které činí přibližně 100 milionů eur, kvůli tomu, že od…