Vinícius v módu matadora. Brazilec kraluje ofenzivním statistikám Los Blancos

Vinícius v módu matadora. Brazilec kraluje ofenzivním statistikám Los Blancos
Vini Jr. (zdroj: realmadrid.com)

Vinícius Júnior v sezóně 2023/24 vstřelil gól v průměru jednou za 129 minut. Pokud k tomu připočítáme i asistence, pak se aktivně zapojí do gólové akce v průměru jednou za 84 minut. Brazilec v tomto ohledu dosahuje svých nejlepších výkonů v dosavadní kariéře.

Neúčinná verze Viníciuse Júniora už zůstává jen ve vzdálených vzpomínkách. V tuto chvíli se hovoří a píše o skutečném zabijákovi, skvělém střelci gólů a muži, který se vždy objeví v rozhodujících chvílích.

Mladý Brazilec se z gólu, vstřeleného v průměru jednou za 723 minut (v jeho první sezóně v Madridu) dostal na 129 minut, což jasně svědčí o výrazném zlepšení. Ještě nikdy v kariéře si Vini nedržel takový střelecký rytmus v dané sezóně a ještě nikdy nebyl takovým lídrem v šatně. Nyní je tváří a ústřední postavou týmu, který má slušně nakročeno do dalšího finále Ligy mistrů.

Vinícius zaznamenává třetí sezónu v řadě, v níž překonal hranici 30 bodů. Aktuálně vstřelil 21 branek a připsal si 11 asistencí, a nyní usiluje o číslo 40, kterého dosáhl již v předchozích dvou sezónách. Tato čísla jsou o to působivější, když vezmeme v úvahu, že hráč Los Blancos má za sebou dvě svalová zranění, kvůli kterým vynechal celkem 11 zápasů. Jeho střelecký rytmus je tedy již nyní nejlepší v celé jeho kariéře a od vyrovnání střeleckého rekordu 23 branek z minulé sezóny ho dělí pouhé dva góly.

V této sezoně se brazilský útočník podílel na gólu v průměru jednou za 84 minut a po včerejším dvoubrankovém představení v Mnichově se vyrovnal Judu Bellinghamovi v tabulce nejlepších střelců Realu Madrid v probíhající sezóně. Angličan zaznamenal celkem 21 gólů (z toho ale pouze čtyři v kalendářním roce 2024) a 10 asistencí, což znamená, že se na gólu podílel v průměru jednou za 105 minut. Pro Viníciuse je naopak rok 2024 ve znamení impozantní efektivity – z jeho celkových 21 gólů jich 15 padlo právě od začátku ledna.

V prvním zápase proti Bayernu Mnichov se Vinícius opět ocitl v roli falešné devítky. Nejprve v prvním poločase dynamickým a překvapivým pohybem vyvedl soupeře z míry a po fantastické přihrávce od Toniho Kroose využil situaci jeden na jednoho proti Manuelu Neuerovi. Ve druhém poločase pak vzal odpovědnost na sebe a postavil se k pokutovému kopu, po němž Los Blancos srovnali skóre.

Celkově v celém zápase vystřelil Brazilec nejvíce střel a byl také druhý v počtu centrů a driblinků. Pro Madrid je však nejdůležitější, že se opět ukázal v klíčovém okamžiku Ligy mistrů. Z jeho celkových 20 gólů, které doposud zaznamenal v Lize mistrů, jich celých 10 vstřelil ve vyřazovací fázi – tři v osmifinále, dva ve čtvrtfinále, čtyři v semifinále a jeden ve finále.


Zdroj: as.com

Přidat komentář

Související články

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real
Mužstvo

První sponzorská smlouva Mbappého po přestupu do Madridu. Těžit z ní bude i Real

Útočník podepsal svou první sponzorskou smlouvu jako hráč Realu Madrid. Královský celek může na této aktivitě svého hráče také vydělat.…
AS: Stále větší napětí kolem Lunina
Mužstvo

AS: Stále větší napětí kolem Lunina

Budoucnost Andrije Lunina je stále zahalena mlhou nejistoty. Svůj podíl na tom má i osobnost Jorgeho Mendese, portugalského agenta, který…
AS: Leganés ocení Daniho Carvajala
Mužstvo

AS: Leganés ocení Daniho Carvajala

Starosta města Leganés Miguel Ángel Recuenco potvrdil, že po triumfu španělského národního týmu na letošním mistrovství Evropy se uskuteční speciální…
OFICIÁLNĚ: Představeny venkovní dresy pro sezónu 2024/25. Odkazují na La Décimu
Mužstvo

OFICIÁLNĚ: Představeny venkovní dresy pro sezónu 2024/25. Odkazují na La Décimu

Real Madrid představil venkovní sadu dresů pro nadcházející sezónu. Tentokrát se klub rozhodl pro oranžovou barvu. Klub o tom informoval…