Vinícius Júnior není spokojený s chováním společnosti Nike. Zvažuje rozvázání spolupráce

Vinícius Júnior není spokojený s chováním společnosti Nike. Zvažuje rozvázání spolupráce
Vinícius Junior (zdroj: realmadrid.com)

Brazilci potvrzují nespokojenost Viníciuse Júniora při spoluprací s Nike a tvrdí, že Puma nebo Adidas jsou připraveny nabídnout útočníkovi Realu Madrid až 10x lepší nabídku.

O Globo nebo MARCA v posledních hodinách informovali, že Viníciusův vztah s Nike je v tuto chvíli prakticky rozbitý a fotbalistovi právníci hledají možnosti, jak smlouvu platnou do roku 2028 s americkou společností rozvázat. Dnes UOL dodává, že Adidas a Puma již oslovili hráčovo okolí a jsou připraveni zahájit rozhovory o smlouvách, které by měly až 10x větší hodnotu než ta současná s Nike.

Nezájem Nike

Zdroje blízké hráči zdůrazňují, že Vinímu nejde o peníze, ale takový rozdíl v navrhovaných částkách může být důležitý pro jeho konečné rozhodnutí. UOL potvrzuje, že 22letý hráč je zklamaný ze spolupráce s Nike, pokud jde o jeho postavení a nastavení trendů.

Nejde jen o nedostatek nových kopaček pro mistrovství světa, protože Nike nenabídl hráči na jaře žádné změny ani nové kopaček pro nejdůležitější zápasy Ligy mistrů, včetně finále proti Liverpoolu. To je vše při reprezentaci Američanů od roku 2013. Nike se má snažit situaci zachránit, ale zástupci společnosti už z hráčova prostředí slyšeli, že z této situace není cesty zpět.

Nike vs. Adidas

Portál zdůrazňuje, že Nike má v Brazílii velmi silnou pozici, ale například Real Madrid, Viníciusův klub, je hlavním představitelem Adidasu. Nike na Světovém poháru v kádru Canarinhos má 10 hráčů (Viní, Richarlison, Rodrygo, Danilo, Marquinhos, Casemiro, Fred, Paquetá, Alisson a Éverton Ribeiro), ale Adidas má již 9 hráčů (Alves, Telles, Militão, Fabinho, Guimarães, Raphinha, Jesus, Martinelli a Pedro) a Puma 7 (Neymar, Antony, Alex Sandro, Silva, Bremer, Ederson a Weverton).

Důležité je, že Nike je také technickým sponzorem brazilské federace a je naznačeno, že Američané si nemohou dovolit přijít o budoucího lídra seniorského týmu, který převezme sportovní a marketingovou štafetu po Neymarovi. Je zdůrazněno, že dnešní Viního pozice díky jeho hře v Realu Madrid je velmi vysoko.

Precedens pro hráče Los Blancos však vytvořil sám Neymar, i když v jeho případě to byla společnost Nike, která s ním v roce 2020 rozvázala smlouvu po hráčově nedostatečné spolupráci při obvinění ze sexuálního napadení.

Vyšetřování firmy nakonec žádné závazné závěry nepřineslo, Američané se ale rozhodli ukončit jeden z nejdůležitějších kontraktů firmy. Neymar se poté zapletl s Pumou a v zákulisí obvinil Nike ze zrady a nedostatku podpory. Nechuť k této firmě dává dodnes najevo zakrýváním jejího loga na sociálních sítích.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: uol.com.br

Přidat komentář

Související články

Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?
Mužstvo

Převezme Camavinga číslo šest po Nachovi?

Nachův odchod má obrovský sportovní, ale také marketingový význam, protože se uvolňuje číslo, které má v Realu Madrid velkou historii. Jak…
Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení
Mužstvo

Nedotknutelný Arda Güler. Setrvání Turka si přejí Ancelotti, hráči i vedení

Je sice pravda, že v příští sezóně nebude snadné dostat se do základní jedenáctky Realu, ale Ancelotti i vedení madridského…
Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým
Mužstvo

Nerozbitný tandem: Carlo Ancelotti, Davide a realizační tým

Carlo Ancelotti a jeho tým okouzlili každého. Získané trofeje a rozmanitá řešení na hřišti donutily i ty největší kritiky ocenit…
L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur
Mužstvo

L’Équipe: Kylian Mbappé požaduje od PSG 100 milionů eur

Kapitán francouzské reprezentace dal PSG ultimátum, aby uhradilo jeho pohledávky, které činí přibližně 100 milionů eur, kvůli tomu, že od…