Velké změny v Castille. Noví hráči i trenéři, Raúl by ale měl pokračovat

Velké změny v Castille. Noví hráči i trenéři, Raúl by ale měl pokračovat
Raúl González na lavičce Castilly (zdroj: realmadrid.com)

Zatímco Real Madrid prožil úžasnou sezonu zakončenou trofejemi, Castille se právě uplynulý ročník příliš nepodařil. Konečné 10. místo není splněním cíle, který si ambiciózní Raúl González vytyčil. Možná i proto přichází změny.

Na začátek je potřeba zdůraznit dvě věci. Zaprvé, hlavním cílem Castilly bude vždy primárně vychovávat a zlepšovat mladé nadějné hráče, aby se v dospělém fotbale prosadili. Ideálně samozřejmě v Realu Madrid, k tomu ale vede velmi náročná cesta.

Zadruhé, Castilla sice skončila v tabulce třetí ligy desátá, ovšem na pozice zaručující play off ztrácela pouze 4 body. Soutěž byla v tomto směru neskutečně vyrovnaná.

Zároveň je třeba si přiznat, že by to Castilla měla s postupem do druhé ligy přes vyřazovací fáze obrovsky těžké. A výkony proti nejlepším týmům nenapovídaly, že by se měl úspěch podařit. Tým Raúla Gonzáleze až příliš často doplácel na nezkušenost a neproměňování šancí.

Změny v realizačním týmu

Právě osoba hlavního kouče týmu je pro fanoušky Bílého baletu pochopitelně velmi zajímavá. Minulé léto se hodně mluvilo o tom, že má Raúl González zajímavé nabídky z týmů bundesligy či dokonce Premier League. Legenda Realu se ale rozhodla zůstat na lavičce Castilly.

Nyní nic nenapovídá tomu, že by se měl Raúl stěhovat. Právě naopak. Španělský trenér si mění realizační tým k obrazu svému a zdá se, že povede Castillu třetí sezonu v řadě.

Do Castilly přichází na pozici asistenta Luis Gutiérrez, se kterým Raúl již spolupracoval během angažmá v New Yorku Cosmos. Gutiérrez by měl být Raúlovou pravou rukou.

Na pozici hlavního kondičního trenéra se posune Alain Sola, jenž již s týmem spolupracoval v minulé sezoně. K týmu se připojí také Marcos Jiménez, o kterém ale zatím moc informací nemáme.

Jak poskládat tým?

Velice důležitou otázku bude vedení Realu Madrid společně s Raúlem řešit ohledně kádru na příští sezonu. Jisté je, že se do Castilly posune několik talentovaných hráčů z Juvenilu A.

Rozhodnout se nicméně musí hlavně o budoucnosti nejlepších fotbalistů týmu. Například Sergio Arribas si svými výkony významně říká o posun výš a další sezona „jen“ ve třetí lize by mohla jeho rozvoj brzdit. To samé si mohou říkat hráči jako Miguel Gutiérrez, Marvin Park nebo Rafa Marín.

Na druhou stranu by nebylo příliš strategické Castillu výrazně oslabit. Tým musí zůstat konkurenceschopný, jelikož třetí liga je velmi dlouhou a náročnou soutěží.

A přiznejme si, že v áčku Realu Madrid nyní pro hráče Castilly příliš místa není…

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


Zdroj: managingmadrid.com

6 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Životní zážitek. České a slovenské naděje trénují v akademii Realu Madrid
Castilla a junioři

Životní zážitek. České a slovenské naděje trénují v akademii Realu Madrid

Skupina talentovaných mladých fotbalistů z České republiky a Slovenska má tu čest trénovat v prestižní akademii La Fabrica Realu Madrid.…
O Raúla se vážně zajímá  Union Berlín a HSV. Trenér Castilly zvažuje posun v kariéře
Castilla a junioři

O Raúla se vážně zajímá Union Berlín a HSV. Trenér Castilly zvažuje posun v kariéře

Kromě Unionu Berlín se o trenéra Castilly zajímá také druholigový HSV, kde působí Raúlův starý známý z doby jeho působení…
Raúl je v Madridu spokojený a nikam nespěchá. Castilla je prozatím první volbou
Castilla a junioři

Raúl je v Madridu spokojený a nikam nespěchá. Castilla je prozatím první volbou

Březen. Klíčový měsíc ve Valdebebas je před námi. Konec sezony pro mládežnické týmy, v níž se hraje o mistrovské tituly,…
Paulo Iago začíná pochybovat o své budoucnosti v Realu Madrid. Evropští giganti jsou ve střehu
Castilla a junioři

Paulo Iago začíná pochybovat o své budoucnosti v Realu Madrid. Evropští giganti jsou ve střehu

Talentovanému záložníkovi končí smlouva v roce 2025 a šestnáctiletého hráče sleduje několik evropských gigantů. Rozhodne se Paulo opustit Valdebebas? Již…