V souboji dvou mladých Brazilců o místo v základní sestavě má Vinícius nyní navrch před Rodrygem

Real Madrid si ve svém týmu hýčká dva brazilské klenoty, kteří se mezi sebou rvou o každou minutku na hrací ploše. Zatímco na podzim vylétla kometa jménem Rodrygo, na začátku roku 2020 dostal křídla Vinícius.

Jak naznačuje denník Marca, Viniho sebevědomí mohlo srazit angažování Edena Hazarda. V nepodařené sezóně 2018/19 dostal Vinícius až překvapivě hodně prostoru od trenéra Solariho, a zdálo se, že by se mladý Brazilec mohl pevněji usadit v sestavě i pro další ročník. 

Bylo však jasné, že Real Madrid musí pro nový ročník výrazně posílit. Ačkoliv vinu za zpackanou sezónu nikdo nemohl házet na Viníciuse, Zinedine Zidane i Florentino Pérez věděli, že mladý a talentovaný Brazilec trn z paty tým nevytáhne. 

Proto Real Madrid koupil Edena Ha. Belgický hráč hraje na stejné pozici, a nebylo pochyb o tom, že angažmá hvězdy za 100 milionů eur příliš prostoru Viníciusovi nedá. 

Do toho se od počátku přípravy k týmu připojil Rodrygo, který na hřišti působil mnohem dravěji. A tak zatímco Viniho mohla srazit určitá zodpovědnost, která po něm byla požadována po minulé sezóně, Rodrygo přišel do Madridu ničím nezatížen. Během své první sezóny neměl co ztratit, při nejhorším by se rozehrával v Castille. 

Ovšem i Rodrygo má zatím ještě svůj čas, a není od něj možné vyžadovat konstantně dobré výkony, jako předváděl v říjnu či listopadu. Naopak to je nyní Vinícius, který se po novém roce rozehrál do výborné formy, kterou korunoval svými představeními proti Zaragoze a Atlétiku Madrid. 

Proti Los Colchoneros se Vini dostal do zápasové nominace, zatímco Rodrygo, který je šesti gól stále druhým nejlepším střelcem Realu v probíhající sezóně, musel zápas sledovat jen z tribuny.


Zdroj: marca.com

3 Komentářů

 • Avatar

  Ano každý chce hrát , ale osobně si myslím že oni oba dva moc dobře ví a věděli do čeho jdou, že nebudou hrát stabilně v základu když tam jsou mnohem lepší a zkušenější hráči jako Hazard,Bale´´?´´ale pro ně se to vyvinulo dobře, zvlášť pro Viniciuse minulou sezonu když jsme pomalu neměli nikoho dobrého na křídlo a celý team se trápil ,tudíž dostal přiležitost a využil ji , letos to není zatím nic moc , ale je furt nutné podotknout že to jsou 19letí kluci a nemyslím si že když zůstanou na lavičce nebo na tribuně že je to pro nich konec světa , jsou velice mladý a jejich čas teprv přijde , sami to moc dobře ví musí se ještě hodně učit .

  0
  0
 • Avatar

  Jsou jak na houpacce. Jednou zahraje dobre Vinicius podruhe zas Rodrygo

  0
  0

Přidat komentář

Související články

MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid
Mužstvo

MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid

Nacho je skutečnou legendou Realu Madrid. Od jeho debutu v prvním týmu uplynulo už 13 let a v minulé sezóně to vypadalo,…
Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny
Mužstvo

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny

V závěrečné fázi sezóny, s jistou budoucností v klubu pro následující ročník, ukazuje italský trenér, že se při svém rozhodnutí drží pevně…
Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid
Mužstvo

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid

Fabrizio Romano se vyjádřil ke zprávám ze Španělska. Podle jeho informací Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid. Arda…
Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo
Mužstvo

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo

Díky třem vstřeleným gólům v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City se Los Blancos dostali na 101 vstřelených gólů v rámci…