Talentovaný Peter González má namířeno do Valencie. Klub získá i opci na přestup

Talentovaný Peter González má namířeno do Valencie. Klub získá i opci na přestup
Peter González v akci za A tým Realu Madrid (zdroj: realmadrid.com)

Rýsuje se první přestupová aktivita Realu Madrid v lednovém období. Nepůjde nicméně o hráče prvního týmu, nýbrž o jedenadvacetiletého Petera Gonzáleze. Ten by měl vyměnit Castillu za Valencii, aktuálně osmý tým La Ligy.

Peter González je v mládežnických strukturách Realu Madrid již od roku 2015, od sezony 2020/2021 pak nastupuje pravidelně za Castillu. V minulosti si již připsal i tři starty za A tým, ovšem jednalo se vždy jen o pár minutek.

Nyní by měl dostat skutečnou šanci v nejvyšší španělské soutěži. Podle novináře Nicola Schiry se totiž domluvilo Peterovo hostování ve Valencii. Aktuálně osmý tým La Ligy zároveň získá opci na trvalý přestup. Pokud se tak ovšem rozhodne učinit, Real bude mít procenta z případného dalšího přestupu.

Rychlý křídelník má v této sezoně za Castillu bilanci 2 branek a 2 asistencí v 18 zápasech. Trenér Raúl González si Petera vždy cenil nejen pro jeho ofenzivní schopnosti, ale také poctivou práci po celém hřišti. Španěl totiž dokáže obsáhnout velký prostor.

Zda se dokáže prosadit i na vyšší úrovni, to pravděpodobně brzy uvidíme.

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


Zdroj: Nicolo Schira

2 Komentářů

 • Avatar

  A Real prý má zájem o pravého beka Yana Couta. V létě bude mít do konce smlouvy, takže šance je, že by ho City prodali. Určitě by byl levnější než Frimpong, i když to je skvělý hráč. Ten má mít výkupku krásných 40 míčů.

  Na druhou stranu klub by mohl konečně povýšit toho Tobiase. V Castille teď hraje pravidelně, má 4 asistence a v CdR se mi líbil. Nepouštěl se moc do nějakých náběhů, ale kombinoval dobře, nic nepokazil, působil suverénně. Pamatuju si, že třeba Nico Paz byl nervózní a kazil, ale Tobias překvapivě bez problémů, jako kdyby hrával s týmem běžně. Anebo ho pošleme na hostovačku a potom přijde jako dvojka místo Daniho, kterému bude už kolem 35.

  0
  0
  • Avatar

   Určite sa už treba rozlúčiť s Lucasom, svoje si odviedol, avšak už prakticky nehraje a jeho platu 10 mil. ročne by bolo dobré sa zbaviť…Frimpong je veľmi šikovný smerom dopredu, dozadu je to o dosť horšie a je zvyknutý hrať v päťčlennej obrane, kde to za ňho hasia traja stopéri, pričom má trhovú hodnotu 50 miliónov a kontrakt platný do 2028 a vzhľaodm na jeho vek 23 rokov určite by nešiel pod 60 miliónov…Couta som videl hrať len párkrát, ale bolo ho vidieť a ako píšeš, kontrakt so City mu končí 2025, trhová hodnota 12 miliónov, možno by ho vzhľaodm na končiacu zmluvu pustili za 10-15 miliónov…čo mi ale trochu vadí u oboch je ich výška, Frimpong 1,71m, COutou dokonca 1,68m…dúfal som, že by sme mohli ku Danimu 1,73m priviesť nejaký výškový upgrade…nie je to merítko kvality, ale nie je zlé mať po ruke aj vyššieho beka, keď to situácia bude vyžadovať…sen by bol Hakimi, ale tomu končí zmluva v zlatej klietke až 2026, o rok by mohol prísť, ak by sám chcel, nedržali by ho nasilu a jeho agent už skôr povedal, že jeho snom je vrátiť sa raz do Realu, v lete 2025 by mal 26 rokov a rok do konca zmluvy, myslím, že by to šlo…ako píšeš, Tobias hral s prehľadom, trochu mi pripomínal kombinačne a pohybom Hakimiho, ale myslím, že buy option je u ňho nastavený na 18 miliónov, trebalo by zvážiť, či to má význam…bude to ťažke s tým pravým bekom každopádne, sám som zvedavý, čo v lete vymyslia

   0
   0

Přidat komentář

Související články

SER: Davies odmítl další nabídku Bayernu na prodloužení smlouvy
Přestupy

SER: Davies odmítl další nabídku Bayernu na prodloužení smlouvy

Příchod Kanaďana by mohl znamenat konec Mendyho, kterému příští rok končí smlouva. Bayern bude možná brzy nucen s Los Blancos vyjednávat.…
COPE: Arsenal mezi zájemci o Lunina
Přestupy

COPE: Arsenal mezi zájemci o Lunina

Rozhlasová stanice COPE uvedla, že ukrajinský brankář Lunin usilovně přemýšlí o své budoucnosti. Andriy má na stole nabídku na prodloužení…
Antonio Rüdiger dalším cílem Saúdů
Přestupy

Antonio Rüdiger dalším cílem Saúdů

Saúdskou Arábii rozhodně nelze obvinit z toho, že by se na fotbalovém přestupovém trhu styděla, a její odvážné kroky cílily…
Návrat Reniera z hostování přináší nejtěžší úkol pro nadcházející přestupové období
Přestupy

Návrat Reniera z hostování přináší nejtěžší úkol pro nadcházející přestupové období

Reinier se vrací z hostování ve Frosinone s dalšími pochybnostmi. Jeho smlouva s Realem Madrid platí do roku 2026 a…