Sergio Arribas se loučí s Realem Madrid a fanoušky. Doufám, že se naše cesty v budoucnu protnou

  Sergio Arribas se loučí s Realem Madrid a fanoušky. Doufám, že se naše cesty v budoucnu protnou
  Sergio Arribas (zdroj: udalmeriasad.com)

  Real Madrid včera oficiálně oznámil přestup Sergia Arribase do Almeríe. Bývalý záložník Castilly podepsal s andaluským klubem šestiletou smlouvu. UD Almería svou novou akvizici popsala, jako hráče velkého talentu a kvality, který se vyvíjí jako ofenzivní záložník. Kromě výše uvedeného andaluským přinese spoustu gólů a efektní levačku.

  Arribas přišel do naší cantery v roce 2012 ve věku pouhých 10 let. V roce 2020 vyhrál s naším Juvenilem A Ligový šampionát mládeže. Od svého oficiálního debutu v září 2020 odehrál 14 zápasů za první tým Realu Madrid. Poslední tři sezony hrál za Castillu, kde nastřílel přes 40 branek a v posledních dvou sezónách byl nejlepším střelcem týmu.“

  Real Madrid by rád vyjádřil svou vděčnost a sympatie Arribasovi a popřál jemu i jeho rodině štěstí v této nové fázi,“ stojí v oficiálním prohlášení klubu.

  Detaily přestupu

  Oficiálně oba kluby transferovou částku samozřejmě nezveřejnily. V minulých dnech Mario Cortegana z The Athletic informoval, že Andalusané zaplatí za Arribase 8 milionů eur, ačkoli deník MARCA hlásí, že na účet Realu Madrid bylo převedeno 6 milionů.

  Podle posledních zpráv Cortegany si Bílý Balet ponechá 50 % práv k hráči a ponechá si právo prvního odmítnutí v případě možnosti prodeje hráče v budoucnu. Španěl upřesnil výši výkupní klauzule, která je 40 milionů eur (nebo 20 milionů eur pro Real Madrid).

  Rozloučení

  Sergio Arribas se po přestupu do Almeríe rozloučil s Realem Madrid a fanoušky na sociálních sítích. Představujeme rozlučkové vyjádření bývalého záložníka Castilly.

  Ahoj madridistas, dnes se loučím s klubem, který je mým domovem už 11 let.

  Nejprve bych rád poděkoval Realu Madrid za důvěru a lásku, kterou mi v průběhu let projevoval.

  Za druhé, děkuji všem trenérům, lékařům, fyzioterapeutům, fitness trenérům a všem lidem kolem Realu Madrid. Bez nich by nebylo možné být fotbalistou a člověkem, kterým teď jsem.

  V tomto klubu jsem si splnil sny, které má každé dítě, když přijde do cantery. Od trénování a učení se od nejlepších hráčů až po svůj debut v nejlepším klubu na světě a dokonce i osvojení si pocitu vstřelit gól. Měl jsem také možnost zapsat se do historie prvním vítězstvím v Youth League pro tento klub. Zažil jsem chvíle, na které nikdy nezapomenu a za které budu vždy vděčný.

  Nakonec chci hluboce poděkovat všem Madridistům a všem fanouškům za veškerou podporu, které se mi v průběhu let dostalo. Cítím se poctěn, že jsem mohl nosit tento dres tak dlouho. Doufám, že se naše cesty v budoucnu protnou.“

  Gracias y ¡Hala Madrid!

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: realmadrid.com, instagram

  Přidat komentář

  Související články

  Vrátí se Achraf Hakimi do Realu?
  Přestupy

  Vrátí se Achraf Hakimi do Realu?

  Pětadvacetiletý Achraf Hakimi by se mohl v létě stát žhavým zbožím. Obránce má smlouvu v PSG do června 2026 ale…
  Marca: Kylian Mbappé se dohodl s Realem Madrid
  Přestupy

  Marca: Kylian Mbappé se dohodl s Realem Madrid

  Kylian Mbappé a Real Madrid jsou již dva týdny dohodnuti. Od 1. července se francouzský útočník stane hráčem Los Blancos.…
  Další talent z Francie? Real si vyhlédl mladého stopera, v létě přijde ideální šance
  Přestupy

  Další talent z Francie? Real si vyhlédl mladého stopera, v létě přijde ideální šance

  Budoucnost Realu Madrid vypadá velmi zářně. V záloze i útoku má Bílý balet vynikající mladé hráče, zastoupena je i střední…
  Hráči Realu s nejistou budoucností: Jak to vypadá s Modrićem, Kroosem či Joseluem?
  Mužstvo

  Hráči Realu s nejistou budoucností: Jak to vypadá s Modrićem, Kroosem či Joseluem?

  Hráči Realu Madrid v tuto chvíli myslí primárně na úspěch v La Lize a Lize mistrů. Vedení klubu ale musí…