Santiago Solari: El Clásico je výjimečný zápas. Doufáme, že vyhrajeme

Santiago Solari: El Clásico je výjimečný zápas. Doufáme, že vyhrajeme

Jak už tomu bývá zvykem, po posledním předzápasovém tréninku předstoupil Santi Solari před novináře, aby jim odpovídal na jejich otázky. Co jim řekl v souvislosti se zítřejším El Clásicem?

Bude důležité, aby každý z našich hráčů, který nastoupí, plně rozvinul svůj talent, schopnosti a úsilí ve prospěch týmu.

V takovém utkání nikdy nevíte, zda někdo nevytasí s nějakým taktickým překvapením. Není to jen o tom, co udělá jeden z týmů. Čekáme pěkný zápas. Je to El Clásico. Doufáme, že si ho všichni užijí. Doufáme, že předvedeme skvělý výkon a vyhrajeme.

Je několik zápasů s velkou sportovní rivalitou. Například River Plate – Boca, Inter – AC Milán, San Lorenzo – Huracán, Peňarol – Nacional. A samozřejmě i Real Madrid – Barcelona a Real Madrid – Atlético Madrid…

Získá vítěz výhodu v La Lize?Nemyslím si. Jde o dvě různé soutěže. Chceme vyhrát všechny zápasy, všechny soutěže. Na tom se nic nemění. Chceme pokračovat v nastoleném trendu. K jakémukoliv dalšímu zápasu přistupovat se stejnou pozorností a zodpovědností, jako k zápasům předcházejícím. Zápas v Barceloně bude důležitý pro odvetu. Nemůžeme ale moc přemýšlet o budoucnosti. Nejdůležitější věcí je, abychom zvládli zápas na Camp Nou.

Tým. „Jesús Vallejo už je blízko návratu. Jsme šťastní, protože po mnoha týdnech máme konečně k dispozici téměř kompletní tým. Pro trenéra je ale paradoxně nejtěžší situace, když má všechny hráče připravené. Pak je nejtěžší zvolit správnou sestavu.

Na fotbal se musíte dívat různě. V krátkém, středním, ale i v delším časovém úseku. Každá soutěž má jiný rytmus. V každé se mohou stát neočekávané věci. Není možné je všechny předvídat. Důležité je, že jsme v tom jako tým společně a vydáme se správným směrem.

Program. „Co k tomu mohu říct? Zápasový program, který je teď před námi, je zvláštní. Velmi těžký. Doufejme, že to není úmyslné (smích). To je ale spíš otázka na ty, kteří organizují La Ligu a Copu. My se soustředíme jen na sebe, a abychom ze sebe vydali to nejlepší.

Je Vinícius definitivně hráčem základu? Ve fotbale není nikdy nic definitivního.

Milujeme měření sil. To je důvod, proč jsme se všichni na tento sport v dětství dali. V každém zápase měříte síly s protistranou. V tomhle není rozdíl v žádném zápase. Do každého zápasu jdete s tou samou přirozeností.

 „Každý hráč přispívá týmu tím, čím může. Někdo více ofenzivou, druhý zase spíše defenzivou. Někteří hráči přinášejí více zkušeností. Mladí hráči zase přinesou do hry dravost a svěžest. Každý v našem týmu směřuje veškerou svoji energii na zítřejší zápas.

Od svých hráčů chci, aby v El Clásicu předvedli to nejlepší, co v nich je. Pokud bude hrát Messi, či nikoliv, to pro nás není důležité. Musíme se primárně zaměřit sami na sebe a náš výkon.


Zdroj: realmadrid.com

4 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Supercopa 2025: Jistou účast mají Mallorca a Bilbao, bojuje se o dvě místa
Copa del Rey

Supercopa 2025: Jistou účast mají Mallorca a Bilbao, bojuje se o dvě místa

Španělský superpohár pro rok 2025 zná první dva účastníky. V úterý a ve čtvrtek získaly místenky Mallorca a Bilbao, tedy týmy,…
3 pozitiva a negativa po Atlétiku: Kontrola hry, ale i zbytečné karty a chyby
Analýzy a rozbory

3 pozitiva a negativa po Atlétiku: Kontrola hry, ale i zbytečné karty a chyby

Pouť Realu Madrid aktuálním ročníkem Copa del Rey skončila již v osmifinále. Obhájce trofeje nestačil na městského rivala Atlético, když…
Ancelotti po vyřazení: Hráčům nic nevytýkám, nemohli jsme udělat víc
Copa del Rey

Ancelotti po vyřazení: Hráčům nic nevytýkám, nemohli jsme udělat víc

Smutný z vyřazení, ale spokojený s výkonem týmu. Trenér Realu Madrid Carlo Ancelotti v sobě po osmifinále Copa del Rey…
REPORT: Atlético Madrid – Real Madrid 4:2. Napínavé derby rozhodlo prodloužení
Copa del Rey

REPORT: Atlético Madrid – Real Madrid 4:2. Napínavé derby rozhodlo prodloužení

Atlético Madrid vrátilo Realu nedávné vyřazení ze Superpoháru. Do čtvrtfinále Copa del Rey postupují Rojiblancos, kteří lépe zvládli prodloužení a…