Mariano obdržel pozvánku do katalánské reprezentace. Jak zareagoval?

Čas 21. 03. 2019, 15:38 | Autor Laša | Zdrojmarca.com
Mariano
Mariano

Katalánská fotbalová reprezentace. Že jste o ní nikdy neslyšeli? Věřte, že existuje. Podobně jako řada dalších fotbalových reprezentací z jednotlivých autonomních oblastí Španělska. Šanci zahrát si za Katalánsko dostal i Mariano. Jenže odmítl.

Není členem UEFA ani FIFA, takže se neúčastní žádných soutěží, pořádaných těmito asociacemi. Přátelská utkání však hrát může. 25. března se utká s Venezuelou.

Trenér Katalánska Gerard López skládal svůj tým s obtížemi. Je potíž přesvědčit kluby, aby uvolnily své hráče do přátelských utkání, která ani nejsou oficiální.

Jedním z povolaných byl i útočník Realu Madrid Mariano Díaz. Tomu se vůbec naskytly zajímavé výběry ohledně reprezentací. Napůl Španěl, napůl Dominičan. Narodil se ale v Katalánsku, a tak splňuje podmínky tamní federace, aby za regionální výběr mohl hrát.

Prošel navíc katalánskými kluby Badalona, Premia de Mar a Espanyol. Jenže na povolání Lópeze zareagoval negativně.

Omluvil se s tím, že v roce 2019 odehrál jen 49 minut za Real Madrid, a nechce riskovat další zranění. Jak ale udává deník Marca, i kdyby za Katalánsko chtěl nastoupit, neobdržel by patrně svolení klubu.

Za katalánskou reprezentaci v pondělí proti Venezuele nastoupí řada známých jmen, kteří nefigurují ve španělském národním týmu: Gerard Piqué, Marc Bartra, Aleix Vidal, Xavi, Oscar Melendo, Oriol Romeu, Sergio García, nebo Bojan Krkić.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (16 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!