Remontada. Mistrovské umění Realu Madrid

  Remontada. Mistrovské umění Realu Madrid
  Bellingham střílí gól (© Realmadrid.com)

  Real Madrid v této sezóně už desetkrát otočil ve svůj prospěch zápas, v němž jako první inkasoval. Šestkrát se tak stalo v lize (v obou utkáních proti Almeríi, Getafe, Sociedadu, Barceloně a Las Palmas), třikrát v Lize mistrů (dvakrát proti Neapoli, jednou proti Unionu Berlín) a rovněž v semifinále superpoháru proti Atlétiku Madrid.

  Co všechno díky remontadám Real získal? V La Lize má Bílý balet na kontě aktuálně 54 bodů z 63 možných, přičemž 19 z nich vytěžil v utkáních, ve kterých prohrával. Kromě šesti zmíněných zápasů je k tomu nutné připočítat i remízu na půdě Betisu. I díky tomu je Real na počátku druhé poloviny sezóny ve hře o mistrovskou trofej.

  Něco podobného se stalo i v Lize mistrů, kde sice Real Madrid suverénně vyhrál svoji skupinu se ziskem maximálního počtu osmnácti bodů, rovnou polovinu ale v utkáních, v nichž jako první inkasoval (navíc mějme na paměti i last minute výhru v domácím utkání proti Unionu, o které rozhodl až v nastavení Bellingham). Výsledkem je první místo a přijatelnější los pro zrádné osmifinále milionářské soutěže.

  Remontada rovněž pomohla Realu k první trofeji v sezóně. Los Blancos v semifinále španělského superpoháru brzy museli otáčet hned dvakrát – nejprve z 0:1 na 2:1 a následně z 2:3 na konečných 5:3 po prodloužení. Dostali se díky tomu do finále, v němž smetli výsledkem 4:1 Barcelonu a přidali do klubové sbírky další trofej.

  Ancelotti: Máme motivovanou lavičku, která remontadám přispívá

  Carlo Ancelotti by si přál, aby jeho tým dohrával zápasy ve větším klidu. Před i po utkání s Las Palmas litoval, že jeho mužstvo ztratilo na určitém klidu a pevnosti v defenzivě. „V posledních utkáních naše defenziva není tak pevná, trochu jsme v tomto ohledu ztratili na síle, ale zároveň jsme hodně gólů dokázali dát. Protože hodně útočíme, není snadné najít rovnováhu. Někdy je to skoro nemožné a obrana více trpí,řekl po zápase na Gran Canaria.

  Zároveň však ocenil sílu lavičky, která Realu umožňuje tyto obraty zápasů zvládat. Máme možnosti, jak zareagovat, protože na lavičce máme hráče, kteří jsou schopni změnit průběh zápasu. Raději bych, abychom šli do vedení my a zápas dohráli ve větší pohodě, ale ne vždy se tak stane. Inkasovaný gól byl pro nás impulsem. Začali jsme vyvíjet větší tlak na míč, hrát dynamičtěji a zároveň začali být efektivnější,“ dodal italský stratég.


  Zdroj: as.com

  1 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Ancelotti před Sevillou: Musíme využít náskoku, který jsme si v lize vytvořili
  La Liga

  Ancelotti před Sevillou: Musíme využít náskoku, který jsme si v lize vytvořili

  Carlo Ancelotti tradičně hovořil v tiskovém centru ve Valdebabas před zítřejším ligovým zápasem. „Proti Seville musíme předvést stejný výkon, jakým se…
  AS: Antonio Rüdiger bude hrát v neděli proti Seville
  La Liga

  AS: Antonio Rüdiger bude hrát v neděli proti Seville

  Na sobotním tréninku, posledním před nedělním zápasem proti Seville, měl Carlo Ancelotti k dispozici 16 hráčů A-týmu včetně uzdraveného Antonia Rüdigera.…
  Trenér Sevilly před nedělním zápasem: Real Madrid ví, jak uctít své legendy
  La Liga

  Trenér Sevilly před nedělním zápasem: Real Madrid ví, jak uctít své legendy

  Quique Sanchez Flores se v polovině prosince stal už třetím koučem Sevilly. Jeho úkolem je pozvednout tápající Andalusany, kteří se v té…
  Návrat opor do sestavy. Rüdiger nejspíš na Valencii, Bellingham na Lipsko
  Mužstvo

  Návrat opor do sestavy. Rüdiger nejspíš na Valencii, Bellingham na Lipsko

  I když pomineme tři dlouhodobě zraněné hráče, zdravotní trable opor jsou v Realu Madrid neustálým tématem. Aktuálně se čeká na…