Remontada. Mistrovské umění Realu Madrid

Remontada. Mistrovské umění Realu Madrid
Bellingham střílí gól (© Realmadrid.com)

Real Madrid v této sezóně už desetkrát otočil ve svůj prospěch zápas, v němž jako první inkasoval. Šestkrát se tak stalo v lize (v obou utkáních proti Almeríi, Getafe, Sociedadu, Barceloně a Las Palmas), třikrát v Lize mistrů (dvakrát proti Neapoli, jednou proti Unionu Berlín) a rovněž v semifinále superpoháru proti Atlétiku Madrid.

Co všechno díky remontadám Real získal? V La Lize má Bílý balet na kontě aktuálně 54 bodů z 63 možných, přičemž 19 z nich vytěžil v utkáních, ve kterých prohrával. Kromě šesti zmíněných zápasů je k tomu nutné připočítat i remízu na půdě Betisu. I díky tomu je Real na počátku druhé poloviny sezóny ve hře o mistrovskou trofej.

Něco podobného se stalo i v Lize mistrů, kde sice Real Madrid suverénně vyhrál svoji skupinu se ziskem maximálního počtu osmnácti bodů, rovnou polovinu ale v utkáních, v nichž jako první inkasoval (navíc mějme na paměti i last minute výhru v domácím utkání proti Unionu, o které rozhodl až v nastavení Bellingham). Výsledkem je první místo a přijatelnější los pro zrádné osmifinále milionářské soutěže.

Remontada rovněž pomohla Realu k první trofeji v sezóně. Los Blancos v semifinále španělského superpoháru brzy museli otáčet hned dvakrát – nejprve z 0:1 na 2:1 a následně z 2:3 na konečných 5:3 po prodloužení. Dostali se díky tomu do finále, v němž smetli výsledkem 4:1 Barcelonu a přidali do klubové sbírky další trofej.

Ancelotti: Máme motivovanou lavičku, která remontadám přispívá

Carlo Ancelotti by si přál, aby jeho tým dohrával zápasy ve větším klidu. Před i po utkání s Las Palmas litoval, že jeho mužstvo ztratilo na určitém klidu a pevnosti v defenzivě. „V posledních utkáních naše defenziva není tak pevná, trochu jsme v tomto ohledu ztratili na síle, ale zároveň jsme hodně gólů dokázali dát. Protože hodně útočíme, není snadné najít rovnováhu. Někdy je to skoro nemožné a obrana více trpí,řekl po zápase na Gran Canaria.

Zároveň však ocenil sílu lavičky, která Realu umožňuje tyto obraty zápasů zvládat. Máme možnosti, jak zareagovat, protože na lavičce máme hráče, kteří jsou schopni změnit průběh zápasu. Raději bych, abychom šli do vedení my a zápas dohráli ve větší pohodě, ale ne vždy se tak stane. Inkasovaný gól byl pro nás impulsem. Začali jsme vyvíjet větší tlak na míč, hrát dynamičtěji a zároveň začali být efektivnější,“ dodal italský stratég.


Zdroj: as.com

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

AS: Mistrovství světa klubů začíná jako kdysi Liga mistrů: Rozkolem a debatou o smyslu soutěže

AS: Mistrovství světa klubů začíná jako kdysi Liga mistrů: Rozkolem a debatou o smyslu soutěže

Real Madrid a Ancelotti se ocitli v centru nejnovější kontroverze související s novým mistrovstvím světa klubů. Soutěže, jako např. Liga…
Čínské velvyslanectví podalo protest u Realu Madrid kvůli urážlivé písni
Liga mistrů

Čínské velvyslanectví podalo protest u Realu Madrid kvůli urážlivé písni

Čínské velvyslanectví ve Španělsku podalo oficiální protest u Realu Madrid kvůli nedávným výrokům fanouška Los Blancos. Ty byly označeny za…
Ancelotti: Real Madrid odmítne pozvánku na mistrovství světa klubů
Ostatní soutěže

Ancelotti: Real Madrid odmítne pozvánku na mistrovství světa klubů

Carlo Ancelotti dal v rozhovoru pro Il Giornale velmi jasně najevo svůj názor i pozici klubu ohledně nového mistrovství světa…
Laporta: Real Madrid proti nám v této sezóně nehrál čistě
La Liga

Laporta: Real Madrid proti nám v této sezóně nehrál čistě

Prezident Barcelony Joan Laporta v rozhovoru pro Barca One hovořil mj. i o Realu Madrid. Klub obvinil z nečisté hry. Jediné, v čem…