Relevo: Real Madrid chce prodat Mendyho už v lednu. Klub se chce připravit na příchod Daviese

Relevo: Real Madrid chce prodat Mendyho už v lednu. Klub se chce připravit na příchod Daviese
Ferland Mendy (zdroj: realmadrid.com)

Real Madrid stále hledá nový klub pro Ferlanda Mendyho. V tuto chvíli ale Francouz balit kufry neplánuje.

Ferland Mendy není v plánech Realu Madrid na příští sezonu. Je pravda, že letos se s ním také nepočítalo, ale klub stál před neřešitelným problémem: najít pro obránce nový tým. Vedení klubu nabídlo na trhu Francouzovy služby, ale žádná nabídka nepřišla. Klub doufá, že v lednu se případné nabídky objeví.

Obránce nedbá na plány Los Blancos a rád by splnil smlouvu, která ho váže s týmem do roku 2025. Některé kluby o Francouze projevily zájem, konkrétní nabídku ale nepředložily. Zájem měl mít údajně jeden tým ze Saúdské Arábie, ale momentálně Ferland o odchodu z Evropy neuvažuje. V Madridu je šťastný, v týmu se cítí dobře a Ancelotti mu dodal sebevědomí, když ho nasadil do hry.

V kancelářích ve Valdebebas doufají, že Mendyho častější nasazení v zápasech vzbudí zájem dalších týmů a přesvědčí bývalého hráče Lyonu k odchodu. Osmadvacetiletý hráč byl v letošní sezoně Carlettovi k dispozici v devíti zápasech a ve čtyřech z nich hrál v základní sestavě.

Mezi nimi ten nejdůležitější, s Barcelonou na Montjuic. U Ferlanda se však projevil pokles formy a není již zdaleka tím hráčem, kterého Bílý Balet získal v roce 2019 jako defenzivní skálu. Celkem Francouz v této sezoně odehrál 381 minut.

Častá zranění

Kromě nevyrovnaných výkonů trápí obránce i zranění. Letošní sezonu začal v ordinacích lékařů kvůli svalovým problémům, které utrpěl ve Spojených státech. Nakonec byl mimo měsíc a půl. Při posledním El Clásiku také musel kvůli bolestem opustit hřiště.

I když se zdá, že nejde o nic vážného, přesnou diagnózu budeme znát v pátek. Od července 2022 vynechal Francouz kvůli různým zraněním až 29 zápasů Los Blancos. Klub si uvědomuje, že je to překážka v hledání nového týmu. Z tohoto důvodu má více odpočinku, než je nutné, a alarm se spustí pokaždé, když si 28letý hráč stěžuje na jakoukoli nemoc.

Jeho odchod je součástí plánu na přestavbu levé strany. Začalo to podepsáním Frana Garcíi, mladého hráče, u kterého klub doufá, že se bude v nadcházejících letech rozvíjet. Real se také snaží získat Alphonso Daviese, jehož podpis je prioritou pro příští léto. Ve Valdebebas jsou ohledně této operace stále optimističtější, ale ideální by bylo spojit ji s prodejem Francouze.

Mendy neztratila sympatie šatny. Jeho veselý přístup a mírná povaha těší jeho spoluhráče, kteří viděli, jak moc obránce trpí kvůli neustálým zraněním, která v posledních letech prodělal. Přestože je mu 28 let, nyní patří mezi veterány, kamarádí se s krajany Tchouameni a Camavingou i se zbytkem mladých hráčů. Také s Ancelottim, který s ním vždy počítal, kdykoli byl hráč připraven hrát.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: relevo.com

Přidat komentář

Související články

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo
Mužstvo

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo

Díky třem vstřeleným gólům v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City se Los Blancos dostali na 101 vstřelených gólů v rámci…
Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu
Mužstvo

Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu

Fede Valverde byl v úterním utkání skutečným lídrem Realu Madrid. Uruguayec sice na rukou neměl kapitánskou pásku, ale do střetnutí vložil…
Bellinghamův nejhorší zápas za Real Madrid, komentují média výkon anglického hráče
Liga mistrů

Bellinghamův nejhorší zápas za Real Madrid, komentují média výkon anglického hráče

Jude Bellingham se za velice krátkou dobu stal jedním z lídrů Realu Madrid. Svými výkony ve druhé polovině roku 2023 překvapil…
COPE: Carlo Ancelotti chce vyzkoušet Militaa proti Mallorce
Mužstvo

COPE: Carlo Ancelotti chce vyzkoušet Militaa proti Mallorce

Carlo Ancelotti chce otestovat Édera Militaa od první minuty v sobotním utkání proti Mallorce. Uvažuje totiž, že by Brazilce, který se…