Relevo: Modrić od Florentina ví, že zůstává na další sezonu. Klub prodlouží smlouvy ve správný čas

Relevo: Modrić od Florentina ví, že zůstává na další sezonu. Klub prodlouží smlouvy ve správný čas
Luka Modrić s trofejí Ligy mistrů (zdroj: Realmadrid.com)

Prezident hráče ujistil, že není důvod k obavám a nabídka nového kontraktu přijde za Chorvatem, až tým už nebude bojovat o nejdůležitější cíle v této sezoně.

Luka Modrić zůstane v Realu Madrid do roku 2024. Relevo uvádí, že myšlenkou vedení Realu Madrid je prodloužit smlouvy pěti ze šesti hráčů, kterým smlouvy vyprší na konci sezony (Modrić, Kroos, Nacho, Ceballos a Asensio). Všichni kromě Mariana. Někteří z nich už mají nabídku na stole a jiní, jako Chorvat, vědí, že s ní mohou počítat.

Vše v pravý čas

Chorvat to ví od samotného Florentina Péreze. Před několika týdny řekl prezident hráči v neformálním rozhovoru, že tuto novou nabídku obdrží písemně, až skončí období boje o tituly. Byl to způsob, jak ho uklidnit, protože mu také řekl, že s platem budou velkorysí. V klubu nechtějí, aby se pozornost odklonila od sportovních záležitostí, i když by také nechtěli, aby se některý hráč cítil nejistý ohledně jejich budoucnosti.

Lukovo setrvání lze tedy považovat za samozřejmost, protože ekonomická otázka pro něj nikdy nebyla prioritou. Pokud by tomu tak bylo, nechal by se před mnoha měsíci zlákat nabídkou ze Saúdské Arábie.

Jeho prioritou je odejít do důchodu na Santiago Bernabéu, a proto nechtěl v těch měsících, kdy mohl svobodně vyjednávat, s kým chtěl, poslouchat žádný jiný klub.

Jeho angažovanost pro tým je totální a v minulosti, kdy kvůli pandemii přišly těžké časy, neváhal souhlasit se snížením mzdy, které mu bylo nabídnuto. Na prvním místě je to, jak je každý den ve Valdebebas šťastný a jak se jeho rodina ve španělské metropoli cítí dobře.

Smlouva na základě výkonů

Opakuje se to, co se stalo v minulé sezoně, kdy Real Madrid čekal na Modrićovu formu rozhodující část sezony, než se rozhodl, zda mu nabídne ještě jedno prodloužení smlouvy. Chorvata před rokem mírně štvalo, že klub s rozhodnutím o jeho setrvání tak dlouho otálel, i když tentokrát to bral klidněji.

Předpokládá, že ve věku 37 let a způsobu, jakým se klub chová k veteránům, je to správné. Tento rozhovor s prezidentem ho navíc uvolnil a celkově si Chorvat na Bernabéu zahraje minimálně jedenáct let.

Příští sezona bude pro Modriće hodně náročná, protože stále hájí barvy národního týmu. Čeká ho kvalifikace na mistrovství Evropy a na konci sezony turnaj, pokud se Chorvaté kvalifikují. Královská rodina by byla raději, kdyby šel ve stopách Kroose a Benzemy, kteří se vzdali hraní za své země, ale nikdy mu nic nevnucovali.

Vědí, jak je Luka oddaný svým krajanům, a jak výjimečné je pro něj hájit národní dres a především, že je to hráč, který si zlepšuje formu hraním zápasů. Vždy ho musí přesvědčovat, aby si vzal volno, protože tvrdí, že nejlépe se cítí, když hraje mnoho her za sebou.

 

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: relevo.com

Přidat komentář

Související články

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo
Mužstvo

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo

Díky třem vstřeleným gólům v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City se Los Blancos dostali na 101 vstřelených gólů v rámci…
Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu
Mužstvo

Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu

Fede Valverde byl v úterním utkání skutečným lídrem Realu Madrid. Uruguayec sice na rukou neměl kapitánskou pásku, ale do střetnutí vložil…
Bellinghamův nejhorší zápas za Real Madrid, komentují média výkon anglického hráče
Liga mistrů

Bellinghamův nejhorší zápas za Real Madrid, komentují média výkon anglického hráče

Jude Bellingham se za velice krátkou dobu stal jedním z lídrů Realu Madrid. Svými výkony ve druhé polovině roku 2023 překvapil…
COPE: Carlo Ancelotti chce vyzkoušet Militaa proti Mallorce
Mužstvo

COPE: Carlo Ancelotti chce vyzkoušet Militaa proti Mallorce

Carlo Ancelotti chce otestovat Édera Militaa od první minuty v sobotním utkání proti Mallorce. Uvažuje totiž, že by Brazilce, který se…