Real opět řeší problém s nechtěnými hráči. Dokáže se zbavit Valleja či Hazarda?

Real opět řeší problém s nechtěnými hráči. Dokáže se zbavit Valleja či Hazarda?
Jesus Vallejo (zdroj: realmadrid.com)

Real Madrid řeší v posledních letech poměrně neobvyklý problém. Nedokáže se zbavit hráčů, se kterými přitom nepočítá. Většině fotbalistů s platnou smlouvou se prostě z hlavního španělského města nechce a nejinak je tomu i nyní.

V uplynulých letech ztělesňoval zmiňovaný problém Mariano Díaz, jehož odchod si Real Madrid přál již delší dobu. Útočník ale všechny nabídky neustále odmítal, přestože v královském klubu dostával naprosté minimum prostoru na hřišti. Problém se ale v posledních letech netýkal pouze Mariana, který již následující léto skutečně skončí.

V aktuální kádru Realu je ale minimálně trojice hráčů, která může mít podobný osud. To by si klub jistě nepřál, ale platná smlouva je platná smlouva.

Prvním z nich je Eden Hazard. Jak známo, Belgičan se vyjádřil, že chce v Realu pokračovat i v další sezoně. Přestože je pod Carlem Ancelottim vyloženě pátým kolem u vozu. Faktem je, že zbavit se Hazarda nebude s jeho platem vůbec snadné.

Druhým jménem je Jesus Vallejo. Španělský stoper nahrál v aktuální sezoně pouhých 88 minut ve všech soutěžíš, přesto podle zdrojů The Athletic dal vědět agentovi, že nikam přestupovat nechce. Vallejo má navíc smlouvu dokonce až do roku 2025.

Posledním hráčem, kterého zmíníme, je Álvaro Odriozola. Ani s ním se v Realu vůbec nepočítá, což dokazuje 92 odehraných minut. Ohledně postoje španělského krajního obránce zatím žádné informace nepronikají. Není tak jisté, jak se ke všemu v létě postaví. Kontrakt má stejně jako Hazard do roku 2024.

Zatímco Vallejo a Odriozola jsou sice pro současný Real Madrid prakticky zbytečnými hráči, alespoň příliš nezatěžují mzdový rozpočet klubu. To Eden Hazard je jiná pohádka.

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


Zdroj: The Athletic

Přidat komentář

Související články

SER: Davies odmítl další nabídku Bayernu na prodloužení smlouvy
Přestupy

SER: Davies odmítl další nabídku Bayernu na prodloužení smlouvy

Příchod Kanaďana by mohl znamenat konec Mendyho, kterému příští rok končí smlouva. Bayern bude možná brzy nucen s Los Blancos vyjednávat.…
COPE: Arsenal mezi zájemci o Lunina
Přestupy

COPE: Arsenal mezi zájemci o Lunina

Rozhlasová stanice COPE uvedla, že ukrajinský brankář Lunin usilovně přemýšlí o své budoucnosti. Andriy má na stole nabídku na prodloužení…
Antonio Rüdiger dalším cílem Saúdů
Přestupy

Antonio Rüdiger dalším cílem Saúdů

Saúdskou Arábii rozhodně nelze obvinit z toho, že by se na fotbalovém přestupovém trhu styděla, a její odvážné kroky cílily…
Návrat Reniera z hostování přináší nejtěžší úkol pro nadcházející přestupové období
Přestupy

Návrat Reniera z hostování přináší nejtěžší úkol pro nadcházející přestupové období

Reinier se vrací z hostování ve Frosinone s dalšími pochybnostmi. Jeho smlouva s Realem Madrid platí do roku 2026 a…