Real Madrid je v nejtěžší situaci sezony. Tým potřebuje fyzický i psychický odpočinek

Real Madrid je v nejtěžší situaci sezony. Tým potřebuje fyzický i psychický odpočinek
Tým Realu Madrid v derby (zdroj: realmadrid.com)

V Realu Madrid to nikdo neskrývá. Tým zažívá nejhorší chvíle sezony. Remíza s Lipskem jasně ukázala, že současná úroveň je na hony vzdálená té, kterou předváděli v prvním půlroce soutěže, kdy Ancelottiho svěřenci byli ohromující.

Nezapírají to ani v šatně, kde si psychická únava z náročné sezony vybrala svou daň.

Očekávali to. Stává se to každou sezonu, i když ne v těchto měsících, ale blíže k lednu, po zimní přestávce. „Těžké chvíle přijdou a my musíme být připraveni,“ řekl Ancelotti.

To však na plánu nic nemění. Náskok získaný od srpna do současnosti v La Lize (sedm bodů před druhým místem) uklidňuje vody, zároveň se tým v Lize mistrů dostal opět mezi posledních osm týmů.

Navzdory problémům

Poslední neúspěchy, pokud se tak dají nazvat dvě remízy proti Rayu a Lipsku, velkolepou sezonu Ancelottiho svěřenců nijak nepošramotily. „Na začátku sezony bychom to brali,“ řekl na tiskové konferenci po postupu.

To vše na pozadí nesčetných problémů se zraněními, kterými tým trpí. Carletto si nikdy nestěžoval, přestože se celou sezonu potýkal s absencí prvního středního útočníka a velkou část pouze se dvěma čistokrevnými středními obránci.

Nemluvě o fyzických problémech Vinícia, Bellinghama a Camavinga. Ztráty dokázal přežít výborně, jak ukazují výsledky: 31 výher, sedm remíz a pouze dvě porážky.

Reprezentační přestávka

A jak zotavit psychicky unavený tým, když v nadcházejících měsících půjde o všechno? Trenérský štáb je přesvědčen, že to zvládne, i když potřebuje další reprezentační přestávku, která začne po zápase s Osasunou. Těchto patnáct dní považují za zásadní pro zotavení nejlepší verze hráčů.

Bude sloužit nejen k tomu, aby si tým fyzicky a psychicky odpočinul. Poslouží také k regeneraci dvou velmi důležitých hráčů, Courtoise a Militaa, kteří jsou stále blíže svému návratu. Jak informoval server Relevo a potvrdil Ancelotti na tiskové konferenci, jejich rekonvalescence probíhá dobře a očekává se, že nejpozději do čtvrtfinále Ligy mistrů nastoupí.

Před přestávkou tým čekají dva zápasy: Celta v neděli na Bernabéu a Osasuna v sobotu 16. března na El Sadar. Dvě „pasti“ na cestě Realu Madrid. Cíl, který si v šatně stanovili, je jasný: získat šest bodů, aby si udrželi náskok.

Tato vítězství pomohou týmu obnovit jejích úroveň, protože do závěrečné části sezony je potřeba vstoupit fyzicky zdraví a v dobré psychické pohodě. Výzva, kterou musí Los Blancos překonat, pokud chtějí tuto sezonu zakončit s dalšími tituly ve své vitríně s trofejemi.

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: relevo.com

Přidat komentář

Související články

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo
Mužstvo

Real překonal hranici 100 vstřelených gólů. Bez Benzemy ho táhne Jude, Vini a Rodrygo

Díky třem vstřeleným gólům v úterním čtvrtfinále Ligy mistrů proti Manchesteru City se Los Blancos dostali na 101 vstřelených gólů v rámci…
Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu
Mužstvo

Kapitán bez pásky. Valverde je neoficiálním lídrem týmu

Fede Valverde byl v úterním utkání skutečným lídrem Realu Madrid. Uruguayec sice na rukou neměl kapitánskou pásku, ale do střetnutí vložil…
Bellinghamův nejhorší zápas za Real Madrid, komentují média výkon anglického hráče
Mužstvo

Bellinghamův nejhorší zápas za Real Madrid, komentují média výkon anglického hráče

Jude Bellingham se za velice krátkou dobu stal jedním z lídrů Realu Madrid. Svými výkony ve druhé polovině roku 2023 překvapil…
COPE: Carlo Ancelotti chce vyzkoušet Militaa proti Mallorce
Mužstvo

COPE: Carlo Ancelotti chce vyzkoušet Militaa proti Mallorce

Carlo Ancelotti chce otestovat Édera Militaa od první minuty v sobotním utkání proti Mallorce. Uvažuje totiž, že by Brazilce, který se…