Real Madrid chce v létě získat Mbappého. Do transferu by mohl být zahrnut Vinícius

Real Madrid chce v létě získat Mbappého. Do transferu by mohl být zahrnut Vinícius

Cílem Realu Madrid pro letní přestupové období je Kylian Mbappé. O jiném Galácticu Florentino Pérez ani Zinedine Zidane neuvažují. V cestě za francouzským diamantem však stojí jedna doposud nepřekonatelná překážka: PSG.

Existuje však klíč, který by doposud uzamčený trezor, v němž je diamant Mbappé ukryt, mohl odemknout. Je jím Vinícius Júnior. Sportovní ředitel PSG Leonardo se již v minulosti nechal slyšet, že jeho krajan bude v střednědobém časovém horizontu jedním z vládců světového fotbalu, a že by jej chtěl mít v týmu.

Doposud se však zdálo, že zájem o Víniciuse využívají v Paříži, aby Real odehnali od svých hráčů. Jak uvádí deník AS, ještě koncem srpna v Madridu uvažovali o angažování Neymara. Aby se vůbec zasedlo k jednacímu stolu, vyrukovali zástupci pařížského celku s podmínkou, že do celkového transferu musí být zahrnut i Vinícius.

A tak se nakonec vůbec nejednalo, protože mladého Brazilce se v té době Florentino Pérez zřeknout „jen“ za Neymara nechtěl. Od té doby se ale leccos změnilo. Předně je si třeba uvědomit, že touha po Mbappém je v Madridu mnohem větší, než byla Pérezova posedlost Neymarem.

Ačkoliv jsou stále lidé na Bernabéu lidé, kteří si myslí, že Vinícius v bílém dresu prorazí, dle deníku AS je Zinedine Zidane jiného názoru. Brazilský talent je v této sezoně prozatím jen stínem toho, co předváděl loni. Mnohem větší perspektivu má nyní jeho krajan Rodrygo.

A tak zatímco herní čas Viníciuse je velice malý, odehrál doposud jen 448 minut, Zidane vypouští slova o tom, že „obdivuje Mbappého hru.“ Operace Mbappé však bude velice komplikovaná. Real Madrid bude muset složitě vyjednávat. Jak ostatně ukázala minulost, pokud jde o ty největší hvězdy, jsou Pařížané neoblomní.

Zástupci Bílého baletu neuspěli při jednáních o Verrattim, Rabiotovi či již zmíněném Neymarovi. Nyní se však zdá, že by přeci jenom mohly oba kluby najít společnou řeč. Trenér Realu touží po Mbappém, sportovní ředitel PSG zase po Viníciusovi.

Oba jsou to mladí a perspektivní hráči s vidinou velké budoucnosti. Prakticky by šlo o výměnu kus za kus. Jak Real Madrid, tak Paris Saint-Germain ví, že oba hráče v jednom kádru mít nemohou. Další okolností, která by mohla vyjednavače klubů přimět zasednout ke společnému stolu je skutečnost, že Kylian Mbappé stále neprodloužil smlouvu.

Ta stávající mu končí v roce 2022. Na návrhy PSG o jejím prodloužení zatím francouzský útočník reagoval zamítavě. Příští léto by tak měli Pařížané poslední velkou šanci, jak na přestupu Mbappého utržit větší finanční částku. O rok později by museli jít s cenou rapidně dolů, a v roce 2022 by Mbappé mohl odejít zadarmo.


Zdroj: as.com

24 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Goal: Jude Bellingham je favoritem na zisk Zlatého míče. Haaland ze hry venku?
Mužstvo

Goal: Jude Bellingham je favoritem na zisk Zlatého míče. Haaland ze hry venku?

Po vypadnutí Erlinga Haalanda z Ligy mistrů se skupina potenciálních favoritů na zisk Zlatého míče pro sezónu zužuje. V současné době je…
MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid
Mužstvo

MARCA: Nacho se rozhodl po sezóně opustit Real Madrid

Nacho je skutečnou legendou Realu Madrid. Od jeho debutu v prvním týmu uplynulo už 13 let a v minulé sezóně to vypadalo,…
Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny
Mužstvo

Ancelotti vysílá jasné signály. Náhradníky dělí na dvě skupiny

V závěrečné fázi sezóny, s jistou budoucností v klubu pro následující ročník, ukazuje italský trenér, že se při svém rozhodnutí drží pevně…
Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid
Mužstvo

Fabrizio Romano: Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid

Fabrizio Romano se vyjádřil ke zprávám ze Španělska. Podle jeho informací Arda Güler nepožádal o odchod z Realu Madrid. Arda…