Real je na cestě k překročení tržeb 800 milionů eur. Klub překoná očekávané příjmy pro tuto sezonu

  Real je na cestě k překročení tržeb 800 milionů eur. Klub překoná očekávané příjmy pro tuto sezonu
  Florentino Pérez (zdroj: realmadrid.com)

  Dobré výsledky týmu zejména v Lize mistrů znamenají, že klubu rostou i příjmy. Jejich výsledná částka pro letošní sezonu může překonat očekávání z podzimu až o 40 milionů eur.

  V září bylo oznámeno, že příjmy za sezonu 2021/22 dosáhly 722 milionů eur, což je nárůst o 69 milionů eur (10 %) oproti předchozímu fiskálnímu období. Čistý zisk byl 12,9 mil. eur.

  Finanční dopad po vypuknutí pandemie se postupně snižoval, i když klub zdůraznil, že kvůli koronaviru ztratil mezi březnem 2020 a 30. červnem 2022 ve všech obchodních aspektech přibližně 400 milionů eur, plus ztrátu nových příjmů, které by byly vytvořeny bez vypuknutí pandemie.

  Jako obvykle byl zveřejněn rozpočtový předpoklad pro aktuální sezonu s pravidelnými příjmy ve výši 769,6 milionů eur a ziskem před zdaněním ve výši 5 milionů eur. Los Blancos dodali, že jsou stále daleko od rekordního plánovaného rozpočtu na sezonu 2019/20, který činil 822,1 milionu eur. To se však z pochopitelných důvodů nepodařilo uskutečnit. Na konec tak zůstal rekord v tržbách 757 milionů eur ze sezony 2018/19.

  Větší tržby něž se čekalo

  El Debate uvádí, že dobré výsledky prvního týmu fotbalistů a obchodní oživení po pandemii znamenají, že tržby za letošní sezonu překročí 800 milionů eur a mohou dosáhnout i 810 milionů eur. Zvýší se i zisk, podle výsledku týmu v Lize mistrů bude činit od 15 do 35 milionů eur (zda se má jednat o čistý výsledek, nebylo uvedeno).

  Zároveň je třeba dodat, že od letošního roku začne Real Madrid splácet úvěry přijaté na rekonstrukci Santiago Bernabéu. V roce 2019 činila první půjčka na stadion 575 milionů eur s pevnou úrokovou sazbou 2,5 % od roku 2023 do roku 2049. Poté, v roce 2021, byla přijata druhá půjčka ve výši 225 milionů eur, která souvisela s realizací myšlenky zatahovacího trávníku, na podobné období s úrokovou sazbou 1,53 %.

  El Debate dochází k závěru, že roční splátka bude činit 36,5 milionu eur (celkové náklady na nový stadion jsou méně než 1 miliarda eur), což je poměrně nízká částka s ohledem na celkové příjmy klubu, které po pandemii stále rostou, ale především s očekávaným nárůstem tržeb ze stadionu, se kterými má pomoci i americká společnost Legends.

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: eldebate.com

  Přidat komentář

  Související články

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće
  Mužstvo

  Dinamo Záhřeb stojí o návrat Luky Modriće

  Prezident chorvatského klubu Mirko Barišić podle místních médií v minulém týdnu znovu kontaktoval Luku Modriće a přemlouval jej k návratu do mateřského…
  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii
  Mužstvo

  Bellingham se blíží návratu. Stihne už možná zápas proti Valencii

  Jude Bellingham se zranil při domácím utkání proti Gironě 10. února. Los Blancos zvítězili 4:0 a Jude k vysoké výhře přispěl…
  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny
  Mužstvo

  Oficiálně: Joselu bude mimo hru kvůli zranění minimálně tři týdny

  Klub oficiálně potvrdil Španělovo zranění. Útočník v posledních dnech netrénoval se zbytkem týmu a zůstane delší dobu mimo hru. „Po…
  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi
  Mužstvo

  Real Madrid plánuje upravit smlouvu Bellinghamovi

  Podle španělského novináře Ramóna Álvareze plánuje Real Madrid upravit plat Judovi Bellinghamovi po příchodu Kyliana Mbappého. Chce tím udržet rovnováhou…