Raúl brzy oznámí svůj odchod od Castilly

Raúl brzy oznámí svůj odchod od Castilly
Raúl González (zdroj: realmadrid.com)

Podle informací Jorge Picóna a Alfreda Matilly z portálu Relevo Raúl již oznámil svému nejbližšímu okolí, že po šesti letech opustí Castillu.

Raúl učinil mimořádně obtížné rozhodnutí – ukončit své působení v rezervním týmu Realu Madrid. Tento krok zároveň znamená, že se vzdává svého dlouholetého snu vést první tým. Důvodem je hluboké zklamání z přístupu klubu v posledních měsících. Raúl mohl jen sledovat, jak jeho jméno postupně mizí z diskusí o budoucím hlavním trenérovi. To byla poslední kapka, která rozhodla. Po sedmi letech práce v akademii Realu Madrid ztratil trpělivost s čekáním. V pátek se hráči a trenérský tým Castilly sejdou na společné večeři, kde Raúl oficiálně oznámí svůj odchod, informuje Relevo.

O jeho rezignaci se spekulovalo už dlouho. Ve skutečnosti klub již dříve zvažoval, zda ho nenahradit jiným trenérem. Raúl však pokaždé zachoval klid a držel se svého stylu vedení týmu. Zároveň čekal na nabídky od jiných klubů, jejichž vize by ho přesvědčila ke změně. O jeho služby se v minulosti ucházely Sevilla a Villarreal, ale Raúl se rozhodl zůstat v Realu Madrid s nadějí, že se jednou stane hlavním trenérem. Jak už ale víme, to se nyní nestane – alespoň ne v blízké budoucnosti. Jeho okolí popisuje hluboké zklamání 47letého trenéra, ale zároveň ujišťuje, že jeho rozloučení proběhne v naprosto korektním duchu.

Raúl měl v Realu Madrid nejen roli trenéra Castilly, ale také smlouvu, která mu umožňovala působit jako poradce vedení klubu. Jako klubová legenda Los Blancos byl jedním z těch, o nichž se uvažovalo v souvislosti s významnější funkcí, avšak v současné situaci se zdá, že tato možnost je velmi vzdálená. Podle Jorge Picóna a Alfreda Matilly by Raúl byl ochoten zůstat v Realu Madrid, ale pouze v případě opravdu atraktivní nabídky.

Raúl se připojil k akademii Realu Madrid v roce 2018, kdy začal svou trenérskou dráhu. Nejprve vedl týmy Cadete B a Juvenil B, aby už po roce převzal Castillu. Od té doby uplynulo šest sezón, během nichž zažil mnoho intenzivních momentů. V roce 2023 byl jeho tým velmi blízko postupu, ale pouhých šest minut před koncem rozhodujícího utkání proti Eldense se naděje rozplynuly. El Siete procházel náročnými obdobími, ale vždy dokázal udržet tým v soutěži bez větších komplikací.

Jedním z jeho největších úspěchů byl triumf v UEFA Youth League v roce 2020. Tým složený z hráčů jako Sergio Arribas, Marvin Park, Luis López, Miguel Gutiérrez či Víctor Chust získal tuto prestižní trofej poprvé v historii klubu. Ani tento úspěch však nakonec neposílil Raúlovo postavení v kontextu jeho případného vedení prvního týmu. Čas od času byl zmiňován jako možný kandidát, ale spíše v roli dočasného řešení než dlouhodobé strategie. Napětí mezi ním a vedením klubu mělo nakonec větší váhu než pozitivní výsledky Castilly.

Vedení Realu Madrid vždy oceňovalo Raúlův talent v práci s mladými hráči. Fotbalisté, kteří prošli jeho rukama, se dokázali prosadit na profesionální úrovni, čímž klubu přinesli nejen sportovní úspěchy, ale i nemalé finanční zisky. Stačí zmínit Rafu Marína, Miguela Gutiérreze nebo Sergia Arribase. Od chvíle, kdy Raúl převzal Castillu, vydělal Real Madrid na odchovancích celkem 55 milionů eur, přičemž v mnoha případech si ponechal 50 % práv na hráče. Nelze také přehlédnout fakt, že v této sezóně se z rezervního týmu do prvního mužstva dostal Raúl Asencio. Všechny tyto okolnosti jen zesilují trenérovo zklamání z posledních neshod s vedením klubu.

Jeho nástupcem se téměř jistě stane Álvaro Arbeloa. Bývalý obránce už několik let čeká na výrazný postup v trenérské hierarchii klubu. Jeho vstup do Castilly bude navíc usnadněn tím, že s většinou hráčů už dříve pracoval v týmu Juvenil A. Akademii Realu Madrid čeká výrazná generační obměna, která zároveň definitivně uzavírá Raúlovu trenérskou kapitolu v klubu.

Laša je redaktorem portálu Bilybalet.cz. Do redakce se po dvouleté odmlce vrátil na počátku roku 2024. K fotbalu má blízko, pracuje pro český prvoligový klub a nedá dopustit na Rýmařov, odkud pochází. Realu fandí už od roku 2002, kdy ho okouzlil gól Zinedina Zidana ve finále Ligy mistrů proti Leverkusenu.


Zdroj: Relevo

1 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Rekordní sezóna La Fábriky by mohla být ještě lepší
Castilla a junioři

Rekordní sezóna La Fábriky by mohla být ještě lepší

Současný počet trofejí se rovná nejlepšímu výsledku v historii klubu. Deník AS píše, že ve Valdebebas bouchají šampaňské. Je čas…
Jacobo Ramón, chlapec obdařený fotbalovými „bohy“
Castilla a junioři

Jacobo Ramón, chlapec obdařený fotbalovými „bohy“

Od svých osmi let se v La Fábrica učil od Xabiho Alonsa, Arbeloy, Raúla a Ancelottiho. Jacobo Ramón prožil svou…
César Palacios znovu našel úsměv: „275 dní dobíjení skončilo“
Castilla a junioři

César Palacios znovu našel úsměv: „275 dní dobíjení skončilo“

To, co mělo být nezapomenutelným dnem – snem chlapce, který se dostal do Valdebebas v juniorském věku – se proměnilo…
Enzo Alves hattrickem přináší další ligový titul La Fábrice
Castilla a junioři

Enzo Alves hattrickem přináší další ligový titul La Fábrice

Tým Cadete A Realu Madrid se včera stal mistrem ligy. Další titul do sbírky La Fábriky, která v posledních týdnech…