Raúl a Arbeloa vládnou La Fábrice. Real vychovává nejen hráčské talenty, ale i budoucí trenéry  

  Raúl a Arbeloa vládnou La Fábrice. Real vychovává nejen hráčské talenty, ale i budoucí trenéry  
  Raúl González a Álvaro Arbeloa (zdroj: realmadrid.com)

  Nejvýše postavené mládežnické týmy Realu Madrid zakončí rok ve fantastickém stylu. Castilla i Juvenil A se loučí s rokem 2022 vítězstvími, která jen potvrzují velmi vysokou formu obou týmů. Prvně jmenovaný vyhrál proti Fuenlabradě, zatímco druhý zanechal v poli poražených CDI Amistad. 

  Architekti nedávné série úspěchů rezervy áčka a Juvenilu A jsou všem dobře známí. Řeč je samozřejmě o Raúlu Gonzálezovi a Álvaru Arbeloa. Bývalí hráči královského klubu si už teď mnou ruce při myšlence na budoucnost v Realu Madrid.  

  Oba trenéři ždímají plný potenciál svých svěřenců a vedení si velmi váží jejich způsobu práce a úspěchů. Zvučná jména jsou v jejich případě pouze přidanou hodnotou. V klubu jsou ohromeni především jejich prací a maximálním nasazením. 

  Raúl míří za postupem  

  Raúl má na starosti Castillu čtyři sezóny a zdá se, že jeho tým je konečně dostatečně vyzrálý na to, aby postoupil do Segunda División. Rezerva Realu Madrid vede jedenáctizápasovou sérii bez porážky a je jen bod od nejvyššího místa v tabulce.  

  Navíc se bavíme o druhém týmu co do vstřelených branek (28) a nejlépe bodujícím týmu ve venkovních zápasech (16/24 bodů). Castilla navíc prohrála nejméně zápasů (2/17) a zůstává doma neporažena (5 výher a 4 remízy). Cílem pro letošní sezónu je dlouho očekávaný návrat do Segundy. Raúl má k dispozici hráče, u kterých je jen otázkou času, kdy proniknou mezi elitu. 

  Arbeola sní o titulu UEFA Youth League 

  Arbeloa však nezůstává pozadu. Po akvizici Juvenil A zaznamenává rekordní čísla. V Lize jeho svěřenci drží první místo a neutrpěli ani jednu porážku (13 výher a 2 remízy). A nejen to, v 15 kolech nastříleli až 59 branek, což z nich dělá nejvíce skórující tým první části sezóny v historii soutěže.  

  Navíc v mládežnické lize UEFA jde také všechno jako na drátkách. Postup ze skupiny se podařilo vybojovat prvním místem. Arbeloa je skutečným vůdcem a vzorem pro extrémně nadějnou generaci Los Blancos Canteras. Velkým snem a vlastně i cílem je dosáhnout podruhé na nejvyšší evropské vavříny v mládežnickém fotbale. 

  Není pochyb o tom, že oba bývalí hráči Los Blancos dnes mají co nabídnout a v budoucnu z nich mohou být velcí profesionálové v seniorském fotbale. Osud Raúla a Arbeloi je v zásadě paralelní. Oba jsou odchovanci Realu Madrid a nyní vzkvétají jako trenéři.  

  Skvělé vztahy 

  I když jako hráči sdíleli šatnu jen jeden rok (v sezóně 2009/10), sdílejí i to, že si s Ancelottim skvěle rozumí. Álvaro vyhrál vytoužený 10. Evropský pohár v Lisabonu pod taktovkou Itala. Na druhou stranu Raúl poznal Carletta lépe jako trenér Castilly. Rychle však navázali fantastický kontakt. Bývalý útočník si perfektně rozumí i s Davidem Ancelottim, i když zde je vztah spíše soukromý.  

  Všichni dobře vědí, že smlouva současnému trenérovi vyprší v roce 2024. Není nouze o lidi, kteří tvrdí, že Real umí vychovat nejen budoucí ligové hráče, ale i trenéry. Ať už si někdo o takových názorech myslí cokoli, není pochyb o tom, že Raúlovy začátky a Arbelovy v této profesi jsou vynikající. 

  Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


  Zdroj: marca.com

  Přidat komentář

  Související články

  Paulo Iago začíná pochybovat o své budoucnosti v Realu Madrid. Evropští giganti jsou ve střehu
  Castilla a junioři

  Paulo Iago začíná pochybovat o své budoucnosti v Realu Madrid. Evropští giganti jsou ve střehu

  Talentovanému záložníkovi končí smlouva v roce 2025 a šestnáctiletého hráče sleduje několik evropských gigantů. Rozhodne se Paulo opustit Valdebebas? Již…
  Talentovaný Peter González má namířeno do Valencie. Klub získá i opci na přestup
  Castilla a junioři

  Talentovaný Peter González má namířeno do Valencie. Klub získá i opci na přestup

  Rýsuje se první přestupová aktivita Realu Madrid v lednovém období. Nepůjde nicméně o hráče prvního týmu, nýbrž o jedenadvacetiletého Petera…
  Arbeloa ztrácí svou pozici. Juvenil A vypadl z Copa del Rey a v lize se mu nedaří
  Castilla a junioři

  Arbeloa ztrácí svou pozici. Juvenil A vypadl z Copa del Rey a v lize se mu nedaří

  Špatné výkony Juvenilu, který vypadl v osmi finále Královského poháru, negativně ovlivňují image trenéra, o němž se po loňských triumfech…
  Další nepříjemnost pro Real Madrid. Zranění hlásí mladý stoper Carrillo
  Mužstvo

  Další nepříjemnost pro Real Madrid. Zranění hlásí mladý stoper Carrillo

  Zranění stoperů nekončí. Tentokrát sice nevypadl obránce kádru áčka, nicméně i ztráta mladého Álvara Carrilla je pro trenéra Carla Ancelottiho…