Raúl a Arbeloa vládnou La Fábrice. Real vychovává nejen hráčské talenty, ale i budoucí trenéry  

Raúl a Arbeloa vládnou La Fábrice. Real vychovává nejen hráčské talenty, ale i budoucí trenéry  
Raúl González a Álvaro Arbeloa (zdroj: realmadrid.com)

Nejvýše postavené mládežnické týmy Realu Madrid zakončí rok ve fantastickém stylu. Castilla i Juvenil A se loučí s rokem 2022 vítězstvími, která jen potvrzují velmi vysokou formu obou týmů. Prvně jmenovaný vyhrál proti Fuenlabradě, zatímco druhý zanechal v poli poražených CDI Amistad. 

Architekti nedávné série úspěchů rezervy áčka a Juvenilu A jsou všem dobře známí. Řeč je samozřejmě o Raúlu Gonzálezovi a Álvaru Arbeloa. Bývalí hráči královského klubu si už teď mnou ruce při myšlence na budoucnost v Realu Madrid.  

Oba trenéři ždímají plný potenciál svých svěřenců a vedení si velmi váží jejich způsobu práce a úspěchů. Zvučná jména jsou v jejich případě pouze přidanou hodnotou. V klubu jsou ohromeni především jejich prací a maximálním nasazením. 

Raúl míří za postupem  

Raúl má na starosti Castillu čtyři sezóny a zdá se, že jeho tým je konečně dostatečně vyzrálý na to, aby postoupil do Segunda División. Rezerva Realu Madrid vede jedenáctizápasovou sérii bez porážky a je jen bod od nejvyššího místa v tabulce.  

Navíc se bavíme o druhém týmu co do vstřelených branek (28) a nejlépe bodujícím týmu ve venkovních zápasech (16/24 bodů). Castilla navíc prohrála nejméně zápasů (2/17) a zůstává doma neporažena (5 výher a 4 remízy). Cílem pro letošní sezónu je dlouho očekávaný návrat do Segundy. Raúl má k dispozici hráče, u kterých je jen otázkou času, kdy proniknou mezi elitu. 

Arbeola sní o titulu UEFA Youth League 

Arbeloa však nezůstává pozadu. Po akvizici Juvenil A zaznamenává rekordní čísla. V Lize jeho svěřenci drží první místo a neutrpěli ani jednu porážku (13 výher a 2 remízy). A nejen to, v 15 kolech nastříleli až 59 branek, což z nich dělá nejvíce skórující tým první části sezóny v historii soutěže.  

Navíc v mládežnické lize UEFA jde také všechno jako na drátkách. Postup ze skupiny se podařilo vybojovat prvním místem. Arbeloa je skutečným vůdcem a vzorem pro extrémně nadějnou generaci Los Blancos Canteras. Velkým snem a vlastně i cílem je dosáhnout podruhé na nejvyšší evropské vavříny v mládežnickém fotbale. 

Není pochyb o tom, že oba bývalí hráči Los Blancos dnes mají co nabídnout a v budoucnu z nich mohou být velcí profesionálové v seniorském fotbale. Osud Raúla a Arbeloi je v zásadě paralelní. Oba jsou odchovanci Realu Madrid a nyní vzkvétají jako trenéři.  

Skvělé vztahy 

I když jako hráči sdíleli šatnu jen jeden rok (v sezóně 2009/10), sdílejí i to, že si s Ancelottim skvěle rozumí. Álvaro vyhrál vytoužený 10. Evropský pohár v Lisabonu pod taktovkou Itala. Na druhou stranu Raúl poznal Carletta lépe jako trenér Castilly. Rychle však navázali fantastický kontakt. Bývalý útočník si perfektně rozumí i s Davidem Ancelottim, i když zde je vztah spíše soukromý.  

Všichni dobře vědí, že smlouva současnému trenérovi vyprší v roce 2024. Není nouze o lidi, kteří tvrdí, že Real umí vychovat nejen budoucí ligové hráče, ale i trenéry. Ať už si někdo o takových názorech myslí cokoli, není pochyb o tom, že Raúlovy začátky a Arbelovy v této profesi jsou vynikající. 

Zbyněk je redaktorem webu Bilybalet.cz. Realu Madrid fandí 20 let, od střídání a skvělého výkonu San Ikera ve finále LM. Specializuje se na články o financích Los Blancos a Castillu. Je také otcem ligového dorostence a má tak blízko k mládežnickému fotbalu.


Zdroj: marca.com

Přidat komentář

Související články

O trio z akademie Realu Madrid se zajímá několik klubů La Ligy
Castilla a junioři

O trio z akademie Realu Madrid se zajímá několik klubů La Ligy

Akademie La Fábrica Realu Madrid je proslulá svou schopností vychovávat výjimečné talenty a hráče s vysokou úrovní. Vzhledem k vysoké…
Obrátí se Real Madrid v případě stopera na La Fábriku? Jaké možnosti přináší akademie Realu?
Castilla a junioři

Obrátí se Real Madrid v případě stopera na La Fábriku? Jaké možnosti přináší akademie Realu?

Po fiasku s Leni Yorem v hlavní roli hledá Real Madrid defenzivní oporu i v akademii. V různých věkových kategoriích…
Mendes opět úřaduje v Madridu. Paulo lago se stane fotbalistou Sportingu
Castilla a junioři

Mendes opět úřaduje v Madridu. Paulo lago se stane fotbalistou Sportingu

Hvězda akademie Realu Madrid se stěhuje do Lisabonu. Španělský reprezentant byl ze své situace zklamaný a už v březnu se…
O hráče Castilly je jako každý rok zájem. Levý obránce nejspíše zamíří do Las Palmas
Castilla a junioři

O hráče Castilly je jako každý rok zájem. Levý obránce nejspíše zamíří do Las Palmas

Real Madrid Castilla se v létě rozloučí s několika hráči, od Maria de Luise, Lucase Cañizarese až po Marvela. Podle…