SRANDA PAUZA: Překvapení sezony aneb Ramosův seriál a Zidanova unikátní taktika

Čas 24. 03. 2021, 21:30 | Autor podvinho
Všichni se smějí a my taky! Smích léčí
Všichni se smějí a my taky! Smích léčí

Období temna je tu. Velká nuda rafinovaně zahalena pod názvem reprezentační přestávka. Klubový fotbal pláče a fanoušci trnou, kolik hráčů se vrátí se zraněním. My ale říkáme: „Nudu v Česku a Slovensku nechceme!“ Proto je tady 1. díl odlehčené rubriky Sranda pauza.

Protože nepodceňujeme naše čtenáře a naopak jsme si jistí tím, že nás čte pouze česká a slovenská fanouškovská elita, nemusíme připomínat, abyste tento článek brali s nadhledem. A vlastně třeba neberte. To je přece vaše věc. Vy jste tady páni. Takže je tady 1. díl Sranda pauzy zaměřený na překvapení sezony.

Nepříjemné překvapení: Kritika smetla Ramosův seriál

Slavný španělský herec a nově i režisér v jedné osobě Sergio Ramos připravil pro sezonu 2020/2021 premiéru seriálu s názvem Smlouva. Zatímco začátek fanoušky poměrně nadchnul, s přibývajícími díly sílí hlasy o zbytečném natahování. Mnoho diváků se navíc obává nepěkného konce místo happy endu.

„Tohle že má být akční seriál? Vždyť je to normální španělská telenovela. Okej, na začátku byla zajímavá zápletka a čekala jsem na vývoj, ovšem ten mě hluboce zklamal. Interesantní byla pouze pasáž o zmatených novinářích. Vše pro mě skončilo očekávanou tiskovkou, která byla vlastně úplně k ničemu. Po tomto dílu jsem Smlouvu vypla a dávám ji 10 %,“ oznámila známá kritička Mirka Spáčilová.

Podobný názor na seriál, na němž se spolupodílel scénárista Florentino Pérez, vyjádřil také zástupce televizních fanoušků Podvinho. „Já bych to řekl o něco stručněji než paní Mirka,“ začal. „Sergio, vy*er se na to a podepiš!“ zakončil své odborné hodnocení.

První série seriálu Smlouva má dle plánu skončit 30. června roku 2021. Režisér Sergio Ramos ale zatím odmítl potvrdit, zda bude mít pokračování. „Nezlobte se, ale momentálně o tom nemohu mluvit. Jakmile budu mít další informace, dozvíte se to jako první,“ odpověděl na přímý dotaz portálu BilyBalet.cz. OK.

Příjemné překvapení: Mladé pušky do boje!

Real Madrid je kolosem. Klubem, který musí vyhrávat. Týmem pro hvězdy. Přesto, ruku na srdce, jak příjemný je pocit, když na hřiště naběhne mladý odchovanec Bílého baletu a ukáže, jak mu bije jeho madridské srdce. Slast. Příběhy, které napsala tato zatím neskončená sezona, jsou fascinující. Ať už je jakákoliv.

V nouzi poznáš přítele. Pravdivost tohoto přísloví si ověřil v aktuálním ročníku i legendární trenér Zinedine Zidane. Tak dlouho mu bylo vyčítáno, že nedává prostor mladým, až ho osud s pomocí Sanitas postavil před situaci „buď mladí, nebo nic“.

Francouzský kouč údajně dlouho váhal, což později sám přiznal. „Zvažoval jsem, že soupeře překvapíme a nastoupíme v deseti. Měli jsme také připraveného Lunina, který dobře trénoval a mohl by hrát na křídle. Ostatně gólů by dal asi stejně jako Vinícius a Asensio,“ prozradil Zidane. Nakonec ale přece vyměkl. A hrábl do Raúlovy Castilly.

A tak si premiéru v A týmu Realu v této sezoně odbyli Víctor Chust, Sergio Arribas, Marvin Park či Hugo Duro. Velmi cenné zkušenosti. K tomu dostali mnoho prostoru Vinícius, Rodrygo či Ferland Mendy. Jen Mariano zkušeně ustrážil své místo na lavičce. „Na tribuně to bylo úplně bez nervů, ale i lavička je na pohodu, je tam sranda,“ tvrdil.

A trenér Zinedine Zidane? To by nebyl on, aby přece jen svůj taktický nápad nevyzkoušel v praxi. A tak skutečně párkrát Real nastoupil o jednoho muže méně. To když Francouz nečekaně nasadil do základu Isca.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (4 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!