KOMENTÁŘ: Bod je málo. Real byl slabý a výhru si nezasloužil ani přes chybu sudího

Čas 07. 03. 2021, 19:45 | Autor podvinho
Marco Asensio byl opět neviditelný
Marco Asensio byl opět neviditelný

Málo, málo, málo... Špatný výkon předvedl Real Madrid ve velkém derby proti Atlétiku. Zápas, ve kterém mohli svěřenci Zinedina Zidana ukázat touhu vrátit se do boje o titul, bohužel nezvládl. Je potřeba si přiznat, že remíza 1:1 je ještě milosrdná. Blíž k výhře mělo Atlético.

Velké zápasy Real Madrid zvládá. I proto byli fanoušci Bílého baletu před derby nažhaveni. Věřili. Výhra by totiž plnohodnotně vrátila hosty do hry o titul, zároveň by dotáhli druhou Barcelonu. Liga by se pořádně zamotala. Forma před utkáním hovořila spíše pro Real. Alespoň dlě výsledků.

Jenže u papírových prognóz zůstalo. Real předvedl velice slabý výkon. Směrem dopředu dlouho nevymyslel vůbec nic kromě ojedinělého centru na Karima Benzemu. Marco Asensio bohužel potvrdil, že v současnosti není platným hráčem. Rodrygo se snažil, ale nehrál dobře. Sám Benzema se také trápil.

Největší „šanci“ v prvním dějství tak mále Atlético soupeři samo darovalo, a to když stoper Filipe zahrál jednoznačně rukou od těla ve vlastním pokutovém území. Přestože si ale rozhodčí Henández Hernández sporný moment zkontroloval na obrazovce, penaltu nenařídil. Nepochopitelně. Byla jasná.

Nepochopitelná druhá půle

Jak si ale můžeme stěžovat na špatný verdikt sudího, když Real nastoupil do druhé půle naprosto odevzdaně? Ano, penalta se měla kopat, ale to neomlouvá bezkrevný a místy až tragický výkon ve většině druhého poločasu. Jen díky Thibautu Courtoisovi nevedlo Atlético vyšší rozdílem.

Je nasnadě se ptát, jak je možné, že hráči Realu nastoupí do druhého poločaso s takovým přístupem. Snad s výjimkou Casemira absolutně chyběla touha se o výsledek porvat. Obrana pořádala den otevřených dveří a o ofenzivě se nemá cenu ani bavit. Aspoň střídající Vinícius a Valverde přinesli mírné zlepšení.

Ještě hůř vyzní celkový výkon, když pak Bílý balet vyvine v posledních deseti minutách konečně tlak. Najednou to jde. I tak ale bylo neustále v pokutovém území Atlétika málo hostujících hráčů. Bylo jasné, že případné vyrovnání bude minimálně částečně dílem zázraku či geniálního zásahu jednoho z hráčů.

To se nakonec při Benzemově gólu vyplnilo. Vyvstává ovšem další otázka. Opravdu musíme spoléhat na to, že se vysune defenzivní záložník Casemiro a zachrání bezzubou ofenzivu Realu?

Ne, tohle je špatně. Jako věrný fanoušek a věčný optimista nadále věřím ve schopnosti hráčů Realu Madrid i trenéra Zinedina Zidana. Po El Derbi Madrileño jsem ale naštvaný. Tohle bylo málo. Zatraceně málo.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (26 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!