Hakimiho odchod? Krádež! Pokud ale Achraf nechce o místo bojovat, nemůže být v Realu

Čas 29. 06. 2020, 11:30 | Autor podvinho
Achraf Hakimi ještě v dresu Realu Madrid
Achraf Hakimi ještě v dresu Realu Madrid

Fanoušky Realu Madrid pořádně namíchla poslední spekulace, podle které je na spadnutí odchod Achrafa Hakimiho do Interu Milán v hodnotě 40 milionů eur (+ bonusy). Pokud Bílý balet o marockého reprezentanta přijde, bude to opravdu velká škoda. Je tam ovšem jedno velké ALE.

Půjdu rovnou k pointě. Nemusíme zde rozebírat Hakimiho kvality, ty jednoznačně potvrdil za poslední dvě sezony v dresu Borussie Dortmund. V Německu se vypracoval v top hráče, o kterého nyní stojí například Manchester United, Inter Milán nebo Bayern Mnichov. Na Real určitě má.

Jenže je tady jeden velký problém. Podle více zdrojů ze Španělska by se Achraf návratu do týmu Los Blancos nebránil, ovšem vyžaduje velký prostor na hřišti. Z jeho pohledu je to jistě legitimní požadavek. Své kvality ukázal, potvrdil a teď určitě není ve fázi kariéry, aby udělal krok zpět.

Ovšem pohled Realu Madrid musí být jiný. Má snad Zinedine Zidane odstřelit Daniho Carvajala? Bez boje? Nebo má zničit duo Marcelo - Mendy, které v této sezoně funguje na výbornou? Určitě ne.

Pokud chce Achraf Hakimi hrát za Real Madrid, je to skvělá zpráva. Své místo si ale musí tvrdě vybojovat. Tak jako všichni ostatní v kádru. Prosadit se v Borussii Dortmund pořád není ani zdaleka to samé jako v Realu Madrid. To by měla být ta největší motivace a výzva.

Já osobně věřím, že na to Achraf má a budu hodně smutnit, pokud nakonec skutečně odejde. Zároveň jsem ale přesvědčen, že nikdo nemůže dostat v Realu nic zadarmo. A pokud Hakimi není na boj o místo v nejlepším klubu světa připraven, nedá se nic dělat. Pro takové holt v Realu není místo.

Ať už se každopádně Achraf Hakimi rozhodne jakkoliv, budu mu jako dlouholetému hráči Realu osobně dál přát a fandit.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (20 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!