KOMENTÁŘ: Sergio Ramos hraje hru. Nevěřte, že by chtěl opravdu odejít do Číny

Čas 28. 05. 2019, 13:30 | Autor podvinho
Sergio Ramos s Florentinem Pérezem
Sergio Ramos s Florentinem Pérezem

Jakoby se toho dělo v Realu Madrid málo... Florentino Pérez přiznal, že za ním byl Sergio Ramos s tím, že má lukrativní nabídku z Číny. Prezident ale odmítl, že by kapitána zadarmo pustil. Chce se mi říct: What the fuck?!

Situace ve zkratce: Ramos podle Péreze dorazil za ním do kanceláře a oznámil mu, že má nabídku z Číny, ale musel by ho Real pustit zadarmo. S tím prezident nesouhlasil a hned to hráči řekl. V rozhovoru pak potvrdil, že taková situace není reálná. Fanoušci se ale logicky začali bát. Chce Ramos pryč?

Jedno je jasné - tato sezona trochu zamávala se vztahem Sergia Ramose k prezidentu Pérezovi. Přesto něvěřím, že by to chtěl kapitán Realu řešit odchodem do Číny a tím prakticky ukončením profesionální kariéry, protože to, co se děje v Číně, je všechno, jen ne kvalitní a prestižní fotbal.

Nevěřím, že by Sergio Ramos najednou ztratil lásku ke klubu a ambice. Ty měl přece vždy vysoké. Spíše se kloním k jinému scénáři. Ramos chtěl Pérezovi naznačit svou sílu. Že není jen tak někdo. Že se s ním a jeho názorem musí počítat. Že si prostě zaslouží možná trochu více úcty (a peněz).

Nesouhlasíte? Tak já půjdu pryč, nabídek mám dost...

Myslím si, že je to od Ramose především tak trochu hra o moc. Ostatně nebylo by to poprvé. Pamatujete, jak byl na vlásku jeho odchod do Manchesteru United? Nakonec jsme se dozvěděli, že to tak horké nebylo a vše velmi rychle vyřešila vylepšená smlouva. I to může být motivací.

Upřímně, nemám s tím zásadní problém. Sergio Ramos si jako kapitán a lídr klidně nějaký ten peníz navíc zaslouží. Ať je on nejlépe placeným hráčem týmu. Pokud pak mají nějaké bojůvky s Pérezem, ať oba trochu upozadí své ego a vyřeší je pro dobro Realu Madrid. Potud vše OK. V Čínu prostě nevěřím.

Jenže je tu jiný problém. Ramos přišel se svou hrou (a Pérez ji pustil na světlo světa) v nejméně vhodný moment. Real Madrid má teď totiž spoustu věcí k řešení, především na přestupovém poli. Nutné příchody, odchody, řešení hráčů, kteří se vrátí z hostování...

Řešit do toho nějakou ságu s kapitánem a klíčovým hráčem týmu je opravdu nevhodné. Doufejme, že obě strany se co nejrychleji umoudří a na Čínu se brzy zapomene.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (16 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!