BLOG: Komedie jménem UEFA. Trestá Ramose za normální faul a za to, že nelže

Čas 01. 03. 2019, 09:43 | Autor podvinho
Sergio Ramos
Sergio Ramos

UEFA se rozhodla potrestat Sergia Ramose za to, že si nechal dát proti Ajaxu úmyslnou žlutou kartu. Jen tím ale dokazuje, jak hloupým a neschopným orgánem je.

Sergio Ramos dostal na Ajaxu žlutou kartu, kvůli které nemůže hrát v odvetě. „Lhal bych, kdybych řekl, že jsem na to nemyslel,“ přiznal po zápase kapitán Realu. To se nelíbilo UEFA a Ramosovi trest zvýšila. Kromě odvety si nezahraje ještě jeden evropský zápas. V případě postupu tedy první utkání čtvrtfinále.

Takže si to pojďme rozebrat. Za co vlastně UEFA Ramose potrestala?

1. Za žlutou kartu po naprosto normálním faulu. Ramos zastavil za stavu 2:1 pro Real nebezpečný brejk soupeře. Snad i UEFA chápe, že výhra 2:1 je o dost lepší než remíza 2:2.

2. Za to, že je v rozhovorech upřímný. Ramos mohl použít nudné fráze jako 99 % fotbalistů, ale šel jinou cestou. Můžeme se bavit o tom, že to bylo nešťastně řečené. Ostatně o den později to Ramos dovysvětlil. Ale i kdybychom zůstali u jeho první verze - co je špatného na tom, že na žlutou MYSLEL?

Ve fotbale hraje taktika významnou roli. Ti nejlepší hráči a trenéři dokážou myslet i několik kroků dopředu. Je obdivuhodné, pokud se Ramos dokázal ve vteřině rozhodnout, že udělá faul na žlutou. Že sice nebude hrát odvetu, ale to snad jeho tým zvládne, a potom bude „čistý“.

Mnohem reálnější scénář toho, co se mohlo v Ramosově hlavě odehrávat, vidím ale takto: „Nesmíme dostat gól na 2:2, i kdybych měl stát v odvetě. S výhrou 2:1 to zvládneme.“

UEFA to ale bere jako podvod. Asi ani nedokážu vyjádřit, jak moc to nechápu. Trestat hráče za taktický faul za žlutou kartu? Proboha proč? UEFA jen dokazuje, jak tvrdohlavým a hloupým orgánem je.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (14 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!