BLOG: Real Madrid ukradl Ajaxu výhru. Teď to chce ještě stopera De Ligta

Čas 14. 02. 2019, 14:30 | Autor podvinho
Matthijs de Ligt
Matthijs de Ligt

Mladý tým Ajaxu v souboji s Realem Madrid překvapil celý fotbalový svět. Málokdo věřil, že by byl nizozemský klub schopen takovým způsobem věhlasného soupeře přehrát. To se přesto povedlo a to i díky vyspělému výkonu týmových lídrů. Jedním z nich je Matthijs de Ligt.

Ještě než bylo vůbec jasné, že se v této sezoně Ajax s Realem utkají, měl jsem poměrně jasno. Matthijs de Ligt je stoperem podle mého gusta. Na mladý věk je herně vyspělý, nebojácný a hlavně se už nyní ukazuje jako velký lídr. Jak jinak by ostatně mohl nosit kapitánskou pásku.

Stojím si za tím, že Real Madrid nového stopera potřebuje. Ale ne ledajakého. Právě toto léto je ideální čas začít myslet na Ramosova nástupce. Tím netvrdím, že by měl náš kapitán končit, ale naopak by vedle sebe mohl mít někoho, koho pořádně „zaučí“ a nakazí ho klubovou DNA.

Tuším, co vás teď napadne. Není tím nástupcem Raphaël Varane? Podle mě není. Francouz je bez pochyb úžasným fotbalistou a věřím, že ho v Realu čeká ještě velká budoucnost. Ale není hráčem, který seřve ostatní, když se nedaří, nebo když má pocit, že ne všichni hrají naplno. Jen těžko bude lídrem Ramosova stylu.

Také u De Ligta je to samozřejmě velká otázka. Zatím nehrál jinde než ve své rodné zemi, nikdy se nesetkal s tlakem, který panuje v klubu jako Real. Na druhou stranu je zcela zřejmé, že potenciál má obrovský. Fotbalový i mimofotbalový.

Vysoká cena nerovná se překážka

Myslím si, že právě De Ligt je stoperem, po kterém by měl nyní Real Madrid jít. Jak dobře víme, Ajax není týmem, který by odmítl prodat. Ano, bude to něco stát, hluboko do kapsy musela sáhnout i Barcelona za De Jonga.

Real Madrid potřebuje top kvalitu a ta, zvlášť při dnešním trhu, něco stojí. De Ligt by samozřejmě vytvořil společně s Ramosem a Varanem velkou konkurenci na 2 posty. Během sezony ale do všeho zasáhnou karty, zranění, potřeba odpočinku...

Pak tu máme samozřejmě další dva hráče, jenž mohou na stoperu hrát. Nacho ale i na půdě Ajaxu ukázal, že na to největší tempo už příliš nestačí a to se bude postupně spíše zhoršovat. Navíc hraje lépe na beku. Jesus Vallejo je podle mě opravdu velkým talentem, ale ukázat mu to opakovaně a dlouhodobě nedovolují zranění...

Je čas, aby Real Madrid hledal stopera i nového lídra. Proč to nespojit? Matthijs de Ligt by mohl zabít dvě mouchy jednou ranou.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (26 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!