Obrana Benzemova: Karim našel ztracenou formu. Měl by zůstat

Čas 22. 03. 2018, 17:04 | Autor Hleďas
Karim Benzema
Karim Benzema

Francouzský útočník to v poslední době nemá lehké. Od začátku sezony nedával góly a ani jeho mezihra nebyla zrovna příkladná. V poslední době se však zdá, že Benzema přece jenom nachází ztracenou formu. Ke konci sezony může sehrát důležitou roli.

Když totiž Karim Benzema přihrál v domácím zápase proti Gironě na gól nezastavitelnému Ronaldovi, jednalo se již o čtvrtou asistenci za poslední 3 klání na Santiago Bernabéu. První dvě přišly v zápase proti Alavésu (4:0), kdy úžasnou patičkou vybídl ke skórování Cristiana Ronalda. Zkraje druhého poločasu zase rozjel protiútok, který skončil brankou Garetha Balea. Při výhře nad Getafe (3:1) opět prokázal, že s portugalskou hvězdou Realu si rozumí a přihrál Ronaldovi na vítězný gól.

Do třetice osa Benzema-Ronaldo zafungovala proti Gironě (6:3). Karim si skvěle všiml nabíhajícího Cristiana, který poté neměl problém skórovat. Nutno také podotknout, že na začátku zápasu skvělou přihrávkou Benzema vybídl ke skórování Lucase Vázqueze, který však tváří v tvář brankářovi selhal.

Čím dál častěji poslední dobou slyším, že by měl Karim Benzema odejít z Realu Madrid a že Zidane musí být slepý, když si ho v týmu chce nechat. Benzema je však pro Real důležitý. A to hlavně z toho důvodu, že jeho spolupráce s Cristianem Ronaldem funguje skvěle. Ronaldo je samozřejmě světový hráč, který je schopen v útoku fungovat s kýmkoliv, ale s Benzemou se pravděpodobně cítí nejlépe. A to, aby se Ronaldo cítil co nejlépe, je pro současný Real klíčovým prvkem. V dnešní době, kdy se všechno měří čísly, je těžké ocenit důležitost Benzemy pro Realu Madrid. 

Samozřejmě neříkám, že si Real v útoku vystačí s Karimem i příští sezonu. Ta letošní nám ukázala, že je to nesmysl. Nemyslím si však, že příchod nového hráče je apriori podmíněn odchodem Benzemy. Karim stále může být zajímavou alternativou do útoku Realu Madrid. Ať už Florentino Pérez přivede hroťáka, nebo křídlo s tím, že do útoku se posune Cristiano Ronaldo, pokud bude mít Benzema zájem o to zůstat v Realu a poprat se o své místo, mělo by mu to být umožněno.

Tuším, že tento článek jde hodně proti proudu a mnoho lidí se mnou nebude souhlasit. Pokud si myslíte, že by měl Benzema po sezoně opustit Real Madrid nadobro, zkuste napsat do komentářů proč. I s přihlédnutím k výše zmíněným argumentům.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (60 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!