BLOG: Z přehlíženého obránce klíčovým mužem. Nacho odehrál životní sezónu

Čas 02. 07. 2017, 13:29 | Autor Larin
Nacho
Nacho

Nacho je ztělesnění madridismu každým coulem. Dlouhé roky trávil na lavičce, mnohdy i na tribuně a vyčkával na svou příležitost. Životní šanci dostal v uplynulé sezóně a chopil se jí za pačesy. Nacho prostě válel.

Nacho se v Madridu narodil a celou svou profesionální kariéru strávil v Realu. Dohromady odehrál 118 zápasů, na hřišti strávil 8208 minut. Do prvního týmu nakukoval od roku 2010, trvalou součástí se však stal až pod Carlem Ancelottim.

Dvě sezóny pod Mourinhem nastupoval Nacho převážně za Castillu, pár stovek minut za první tým nicméně stihl odehrát. V první Ancelottiho sezóně odehrál 1368 minut, v té druhé 1016. Zároveň vstřelil svůj první gól proti Espanyolu.

To, co Ancelotti i Mourinho přehlíželi, paradoxně objevil Rafa Benítez. Kvůli častým zraněním dostal Nacho více prostoru. Famózně dokázal zahrát místo Marcela vlevo, zastoupil i Daniho Carvajala napravo. 

Nacho v sezóně 2015/2016 odehrál 1603 minut. To také není moc. Vstřelil důležitý vítězný gól ve šlágru skupinové fáze LM proti PSG a ukázal, že rozhodně má na základní sestavu.

Zlom přišel v uplynulé sezóně. Nacho nastoupil do 39 zápasů a byl na hřišti 3197 minut. To je téměř dvojnásobek jeho rekordu z předminulé sezóny. Tři branky vstřelil, na 4 nahrál a dost možná patřil mezi nejspolehlivější obránce vůbec.

Ačkoliv trpí cukrovkou a, jak několikrát přiznal v rozhovorech, má obrovské komplikace s výživou a podobně, Nacho ukázal, že je v Realu Madrid právem. Zidane se nebál ho postavit do důležitých zápasů a Nacho se odvděčil parádními výkony. Včetně dvou skvělých gólů do sítí Leonesy a Sevilly:

Do médií prosakují zprávy, že by ho rád získal nový sportovní ředitel AS Řím Monchi. Za 9 miliónů euro. Vete al culo, Mochi!

Klíčová slova: nacho

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (5 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!