Nová doba! Real skončil pod Zidanem i ve druhém přestupovém období v plusu

Nová doba! Real skončil pod Zidanem i ve druhém přestupovém období v plusu

Letní přestupové období a Real Madrid, to pravidelně znamenalo velké utrácení a alespoň jednu hvězdu světového formátu. Jenže od chvíle, co se týmu ujal legendární Zinedine Zidane, se to výrazně změnilo. Bílý balet to dokázal i v právě skončeném přestupovém okně.

Nejdražší investicí Realu v posledním letním přestupovém období se stal teprve šestnáctiletý talent Vinícius, který přitom oblékne dres královského klubu až za nějakou dobu. Brazilec stál přesto 45 milionů eur.

Poté přivedl Real už jen dvě posily, za které musel utrácet. První byl levý obránce Theo Hernández, za něhož poslal madridský klub 30 milionů eur Atlétiku. Druhou pak španělský talent Dani Ceballos, ten vyšel na v dnešní době příjemných 16,5 milionů eur.

A to je všechno. Defenzivní záložník Marcos Llorente se vrátil z hostování a mladý pravý obránce Achraf se posunul z Castilly. Real tak vydal za příchody 91,5 milionů eur.

Za odchody přitom Real utržil hned 123 milionů eur. A to navíc u přestupu Álvara Moraty uvádí španělské zdroje vyší částku, než kterou eviduje odborný server Transfermarkt. Držme se nicméně té, jde o 62 milionů eur.

Za 30 milionů eur pak zamířil obránce Danilo do Manchesteru City, 8 milionů stál Lyon útočník Mariano Díaz, 7 milionů dostal Real od Sociedadu za Diega Llorenteho a 3 miliony pak od Alavésu za Burguiho.

A konečně 13 milionů eur Real utrží za Jamese Rodrígueze za dvouleté hostování v dresu Bayernu Mnichov. Bavorský celek navíc může Kolumbijce kdykoliv během tohoto období koupit. Tím by se kasa Bílého Baletu ještě více naplnila.

Celkem tedy Real na odchodech vydělal 123 milionů eur. V tomto přestupovém období tak madridský klub zůstal v plusu 31,5 milionů eur. To je například pro anglické velkokluby nyní naprosto nemyslitelné.

U Realu ale nejde o náhodu. Trenér Zinedine Zidane má od svého nástupu na všechny přestupy velký vliv a zatrhl příchody hvězd za každou cenu. Pro franouzského kouče je klíčovou zásadou sehraný a jednotný tým, který se mu podařilo vytvořit.

Vždyť v loňském létě mohl Zidane nakupovat. Šéf Florentino Pérez mu šel po triumfu v Lize mistrů, který zachránil hrozně rozjetou sezonu, na ruku. Ale Francouz řekl ne. Za větší peníze přišel jen Álvaro Morata z Juventusu, který stál 30 milionů eur.

A protože Real v létě 2016 prodal hráče za 37,5 milionů eur, skončil v plusu. Stejně jako nyní. Zatímco přestupový trh se zbláznil a padají nevídané částky, Real se pod Zidanem změnil.

Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


39 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Lunin: Jestli chci zůstat v Realu Madrid? Samozřejmě, že ano
Mužstvo

Lunin: Jestli chci zůstat v Realu Madrid? Samozřejmě, že ano

Andrij Lunin si aktuálně plní reprezentační povinnosti, zároveň ale potvrzuje, že by rád zůstal v Realu Madrid. Brankář má smlouvu…
El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid
Mužstvo

El Confidencial: Islámský stát nabádal k útokům na hráče a fanoušky Realu Madrid

Příslušníci španělské Guardia Civil oznámili, že rozbili buňku nadace I’lam, která se podílí na propagandě takzvaného Islámského státu. Mezi nalezenými…
Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?
Mužstvo

Otazníky v defenzivě. Jaké bude složení stoperů pro příští sezónu?

Žádné rozhodnutí zatím nepadlo. Před novou sezonou 2024/25 mají jistá místa Rüdiger a Militão, vedle nich se objevují jména Nacha,…
První rok Juda Bellinghama
Mužstvo

První rok Juda Bellinghama

V pátek to byl přesně rok od chvíle kdy Real Madrid oznámil příchod Juda Bellinghama. Anglický záložník ve své premiérové sezóně…