Nová doba! Real skončil pod Zidanem i ve druhém přestupovém období v plusu

  Nová doba! Real skončil pod Zidanem i ve druhém přestupovém období v plusu

  Letní přestupové období a Real Madrid, to pravidelně znamenalo velké utrácení a alespoň jednu hvězdu světového formátu. Jenže od chvíle, co se týmu ujal legendární Zinedine Zidane, se to výrazně změnilo. Bílý balet to dokázal i v právě skončeném přestupovém okně.

  Nejdražší investicí Realu v posledním letním přestupovém období se stal teprve šestnáctiletý talent Vinícius, který přitom oblékne dres královského klubu až za nějakou dobu. Brazilec stál přesto 45 milionů eur.

  Poté přivedl Real už jen dvě posily, za které musel utrácet. První byl levý obránce Theo Hernández, za něhož poslal madridský klub 30 milionů eur Atlétiku. Druhou pak španělský talent Dani Ceballos, ten vyšel na v dnešní době příjemných 16,5 milionů eur.

  A to je všechno. Defenzivní záložník Marcos Llorente se vrátil z hostování a mladý pravý obránce Achraf se posunul z Castilly. Real tak vydal za příchody 91,5 milionů eur.

  Za odchody přitom Real utržil hned 123 milionů eur. A to navíc u přestupu Álvara Moraty uvádí španělské zdroje vyší částku, než kterou eviduje odborný server Transfermarkt. Držme se nicméně té, jde o 62 milionů eur.

  Za 30 milionů eur pak zamířil obránce Danilo do Manchesteru City, 8 milionů stál Lyon útočník Mariano Díaz, 7 milionů dostal Real od Sociedadu za Diega Llorenteho a 3 miliony pak od Alavésu za Burguiho.

  A konečně 13 milionů eur Real utrží za Jamese Rodrígueze za dvouleté hostování v dresu Bayernu Mnichov. Bavorský celek navíc může Kolumbijce kdykoliv během tohoto období koupit. Tím by se kasa Bílého Baletu ještě více naplnila.

  Celkem tedy Real na odchodech vydělal 123 milionů eur. V tomto přestupovém období tak madridský klub zůstal v plusu 31,5 milionů eur. To je například pro anglické velkokluby nyní naprosto nemyslitelné.

  U Realu ale nejde o náhodu. Trenér Zinedine Zidane má od svého nástupu na všechny přestupy velký vliv a zatrhl příchody hvězd za každou cenu. Pro franouzského kouče je klíčovou zásadou sehraný a jednotný tým, který se mu podařilo vytvořit.

  Vždyť v loňském létě mohl Zidane nakupovat. Šéf Florentino Pérez mu šel po triumfu v Lize mistrů, který zachránil hrozně rozjetou sezonu, na ruku. Ale Francouz řekl ne. Za větší peníze přišel jen Álvaro Morata z Juventusu, který stál 30 milionů eur.

  A protože Real v létě 2016 prodal hráče za 37,5 milionů eur, skončil v plusu. Stejně jako nyní. Zatímco přestupový trh se zbláznil a padají nevídané částky, Real se pod Zidanem změnil.

  Podvinho je zakladatelem webu BilyBalet.cz. Realu Madrid fandí už od roku 2002, několikrát ho viděl v akci na Bernabéu i jinde v Evropě. Sám celý život hraje fotbal, v mládeži působil i ve Slavii Praha. Má za sebou také angažmá v deníku Sport, kde působil čtyři roky jako novinář. Aktuálně je fotbalovým trenérem.


  39 Komentářů

  Přidat komentář

  Související články

  Ancelotti nabídl Modrićovi, aby se připojil k realizačnímu týmu
  Mužstvo

  Ancelotti nabídl Modrićovi, aby se připojil k realizačnímu týmu

  Za skvělou kariérou Luky Modriće v Realu Madrid se možná brzy zatáhne opona. Nemusela by to však být konečná. Podle zdrojů…
  Tvrdá konkurence Premier League. 10 klubů inkasovalo víc peněz za TV práva než Real
  Mužstvo

  Tvrdá konkurence Premier League. 10 klubů inkasovalo víc peněz za TV práva než Real

  Real Madrid je nadále super prestižní adresou pro naprostou většinu fotbalistů. Čelí ale stále větší finanční konkurenci z anglické Premier…
  Pérezův třetí převrat: Galácticos III, přestavba stadionu a velké příjmy
  Mužstvo

  Pérezův třetí převrat: Galácticos III, přestavba stadionu a velké příjmy

  Když Florentino Pérez připravoval přestavbu Santiaga Bernabéu, měl jasno v tom, že v den slavnostního otevření musí mít Real Madrid zároveň nejlepší…
  Real sráží žluté karty za protesty. Ancelotti to chce s hráči řešit
  Mužstvo

  Real sráží žluté karty za protesty. Ancelotti to chce s hráči řešit

  Real Madrid přišel v zápase na půdě Raya Vallecana nejen o dva body po remíze 1:1, ale také o dva…