Nacho: Pamatujte si mě jako odchovance, který pro svůj klub obětoval VŠECHNO

Nacho: Pamatujte si mě jako odchovance, který pro svůj klub obětoval VŠECHNO
Nacho zvedá pohár nad hlavu (zdroj: realmadrid.com)

Nacho Fernández se rozloučil s Realem Madrid a fanoušky emotivním vzkazem na sociálních sítích.

Drazí Madridistas,

Chci vám říct pár slov, která stejně nestačí na to, aby vyjádřila vše, co v tuto chvíli cítím. Loučím se s klubem svého života, s Realem Madrid. Přišel jsem sem v deseti letech, formoval jsem se jako člověk i jako fotbalista, naučil jsem se vyhrávat i prohrávat, bojovat i trpět, užívat si a žít vždy s nadšením a odhodláním. Naučil jsem se všemu, čím jsem dnes. Téměř 25 let jsem denně cestoval na tréninky na stejné místo, což se dá snadno říct, učil se hodnotám madridismo, obětoval svůj život a bojoval za tento znak: dal jsem mu všechno. Je to pro mě velmi těžké, ale je to pro mě okamžik, kdy mohu odejít se sebedůvěrou a klidem v duši, protože vím, že jsem vždy odevzdal to nejlepší, co jsem mohl, a reprezentoval tento znak a jeho hodnoty na hřišti i mimo něj. Když jsem byl malý, bylo mnohokrát mým snem hrát na našem stadionu Santiago Bernabéu a nyní mám tu čest ukončit svou etapu tím, že jsem byl kapitánem, který mohl zvednout nad hlavu naši patnáctou Ligu mistrů. Neexistují slova, která by vyjádřila mé pocity. Vždycky jsem si přál, aby můj konec v roli hráče Realu Madrid byl krásný a na samém vrcholu, a mohu vám říct, že lepší konec než ten můj není možný.

Byly to měsíce přemýšlení, nerozhodnosti a pochybností, ale dnes vám přicházím říct, že potřebuji prožít poslední a jinou zkušenost společně se svou rodinou a tohle je ideální okamžik. Děkuji vám, Realu Madrid, že jste mě pochopili.

Prezidente: Děkuji vám za vaši pomoc a za vaši plnou důvěru, kterou jste ve mně vždy měl.

Bývalým i současným spoluhráčům: Jste moji bratři. Nejlepší hráči, kolegové a PŘÁTELÉ, jaké může kapitán mít. Jen pomyšlení na vás ve mně vyvolává pocity štěstí.

Trenérům: díky vašim požadavkům, abych v každém okamžiku překonával sám sebe, jste mě učinili lepším. Děkuji vám, že jste se o mě starali a chápali mě.

Madridistas: vaše nároky z nás dělají skvělé fotbalisty. Děkuji vám za všechno. Hrát za vás a cítit vaši náklonnost mě posílilo. Nezapomeňte… Až do konce!!!

Rád bych také poděkoval svým rodičům, manželce a dětem, rodině a přátelům, kteří mě na této cestě drželi za ruku a neopustili mě. Občas to nebylo snadné, ale vaše úsilí a vaše přítomnost mi umožnily splnit si svůj sen a dosáhnout vrcholu.

Loučím se s vámi po 24 letech absolutního odhodlání, vášně a naděje.

Rád bych, abyste si mě pamatovali jako odchovance, který pro svůj klub obětoval VŠECHNO. Děkuji vám z celého srdce.

Od této chvíle budu oslavovat každý titul a každý gól této neuvěřitelné rodiny. Real Madrid je klub mého srdce!

Brzy se uvidíme, Madridistas.

 

Nacho Fernández,“


Zdroj: instagram

Přidat komentář

Související články

Sky Sport: Saúdská Arábie nadále láká Antonia Rüdigera
Přestupy

Sky Sport: Saúdská Arábie nadále láká Antonia Rüdigera

Antonio Rüdiger se v této sezóně stal nesporným lídrem defenzivy Realu Madrid a vzbudil zájem. Podle německého Sky Sport obdržel…
Yorovo těžké rozhodnutí. Real své karty odkryl, další postup je na Lenym
Přestupy

Yorovo těžké rozhodnutí. Real své karty odkryl, další postup je na Lenym

Pokud chce Leny Yoro v létě přestoupit do Realu Madrid, musí přitlačit na Lille. Francouzi chtějí za svůj klenot zhruba…
Pepe ještě neoznámil konec kariéry. Vrátí se v příští sezóně do španělské La Ligy?
Přestupy

Pepe ještě neoznámil konec kariéry. Vrátí se v příští sezóně do španělské La Ligy?

Bývalý střední obránce Realu Madrid Pepe řeší svou budoucnost. Před několika dny uzavřel jedenačtyřicetiletý hráč svoji reprezentační kariéru, na klubové…
AS: Plán B v případě neúspěchu přestupu Lenyho Yora. Real přivede zpět z Lazia svého odchovance
Přestupy

AS: Plán B v případě neúspěchu přestupu Lenyho Yora. Real přivede zpět z Lazia svého odchovance

Real Madrid si po podpisu smlouvy s Kylianem Mbappém stanovil jako svůj cíl číslo jedna pro letní přestupové období Lenyho…