Co dál s Rodrygem Goesem? Hráč je před startem sezóny v nevýhodné pozici

Čas 20. 07. 2021, 10:24 | Autor Zbyněk H. | ZdrojAS.com
Rodrygo Goes
Rodrygo Goes

Rodrygo Goes hledá své místo v novém Realu Madrid Carla Ancelottiho. Nepravidelnost hraní a velká konkurence mohou zničit šance mladého Brazilce.

59 zápasů a 9 gólů. Takový je obraz Rodryga během jeho dvou sezón hraní za Real Madrid. Brazilec se v roce 2019 připojil k Los Blancos, když přestoupil ze Santosu za 40 milionů eur, ale stále „nezazářil“.

Co nejlépe charakterizuje 20letého útočníka? Nepravidelnost hraní. Rodrygo dokázal kombinovat skvělé výkony v Lize mistrů, kde vstřelil celkem 5 gólů, s naprosto nevýraznými výkony v Primera División.

Na domácím půdě dal jen tři góly. A co víc, v první sezóně se ve španělském hlavním městě zapsal Brazilec do seznamu střelců hned 7krát, zatímco v poslední sezóně se mu podařilo vstřelit jen dva góly. Samozřejmě došlo ke zranění, ale ... je to všechno, co může dokázat?

Během pretemporady bude Rodrygo chtít získat Ancelottiho uznání. Ital neměl příležitost spolupracovat s 20letým hráčem a zpočátku tak vsadí na hráče, které zná.

Konkurence v týmu se tak stává prvním soupeřem mladého útočníka. V řadě na základní sestavu, ve které můžou nastoupit jen tři hráči jsou Benzema, Lucas, Hazard, Asensio, Bale a Vinícius.

Pokud jde o Velšana, dokázal představit svůj nejlepší fotbal pod taktovkou Carletta. Oba společně vyhráli Ligu mistrů a Královský pohár a v posledních týdnech se navzájem počastovali komplimenty, což je také proti Rodrygovi. Nemluvě o možném přestupu Kyliana Mbappého.

Na druhé straně Vinícius je hráč, s nímž je Rodrygo neustále srovnáván. Stejný věk, národnost, postavení na hřišti. Vini, který také absolutně nesplňuje očekávání, byl přesto schopen získat lepší čísla. Ve třech sezónách Vinícius odehrál 118 zápasů, během nichž vstřelil 15 gólů a zaznamenal stejný počet asistencí.

První zranění

Zranění v tak rané fázi předsezonní přípravy ukazují, že Ancelotti chce, aby všichni hráči byli na sezónu co nejlépe připraveni z hlediska motoriky. Ital klade velký důraz na rychlostní aspekt a chce, aby všichni hráči hodně běhali, když nemají míč.

Rodrygo, navzdory tomu, že je velmi rychlý a technicky dobře vybavený, v tomto taktickém prvku rozhodně nevyniká ve srovnání se svými kolegy, což je pro něj další překážkou.

Během včerejšího tréninku pracoval Brazilec pouze individuálně, což rozhodně nezlepšuje jeho postavení. Klub tvrdí, že se jedná pouze o přetížení, což je standard pro letní přípravu.

Bez ohledu na to musí útočník dohánět své kolegy od samého začátku. V průběhu nadcházející sezóny uvidíme, zda 20letý mladík tento úkol splnil, nebo zda mu klub příští rok bude hledat nového zaměstnavatele.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (5 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!