AS: Marcelo nehodlá v létě opustit Real Madrid. Pro klub i trenéra jde o další problém

Čas 08. 06. 2021, 08:14 | Autor Zbyněk H. | ZdrojAS.com
Marcelo
Marcelo

Marcelo nemyslí na odchod z Realu Madrid. Brazilec má v úmyslu dodržet smlouvu, která je platná ještě rok. Los Blancos mají v tuto chvíli čtyři hráče na levou stranu obrany.

Carlo Ancelotti ještě nezačal pracovat jako trenér Realu Madrid a už během své prezentace si stanovil jasný cíl pro nadcházející týdny: snížit počet hráčů v kádru. Real Madrid musí vyřešit mnoho obtížných situací a jednou z největších je Marcelo.

AS informuje, že Brazilec nemá v úmyslu odejít a chce dodržet smlouvu platnou do roku 2022. Proto obránce nedávno tak sebevědomě hovořil o své budoucnosti. To je pro klub i trenéra problém, protože po podpisu Davida Alaby jsou teoreticky na levé straně obrany až 4 kandidáti.

Mimo Marcela a Rakušana jsou to Ferland Mendy a Miguel Gutiérrez z Castilly, který na konci sezóny podpořil první tým. Po sezóně se do klubu vrátí také Fran García, který je stále na hostování z Castilly v týmu Rayo Vallecano, který stále bojuje o postup do La Ligy.

Klíčem k vyřešení této situace je Marcelo. Real Madrid by rád pomohl Brazilci najít nový klub, protože jeho odchod by vyřešil personální a finanční problém.

Brazilec však nemá v úmyslu hledat možnost k odchodu a raději bude čekat rok v Realu Madrid se smlouvou 9 milionů eur čistého a poté se po další sezóně rozhodne o budoucnosti s hráčskou kartou v ruce.

Pokud Marcelo nakonec zůstane, bude muset odejít někdo jiný. Alaba se teprve připojil k týmu a hrát bude nejspíše ve středu obrany. Zbývá tedy Miguel Gutiérrez, který by mohl jít hostovat, nebo Ferland Mendy, u kterého se nedá odchod očekávat.

Francouz má v klubu velkou podporu a Carlo Ancelotti se o něj v minulosti také zajímal. Proto by pravděpodobně došlo k hostování 19letého mladíka.

V minulé sezóně Marcelo nastoupil do 19 z 52 zápasů, které pokrývaly 1398 minut (28% možných minut). Během tohoto období zaznamenal 4 asistence. Když 33letý hráč nastoupil v prvním týmu, zaznamenal tým 6 vítězství, 4 remízy a 5 porážek.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (3 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!