Střípky z Anfield Road: Klíčové postavy postupu Los Blancos přes liverpoolské Reds

Čas 14. 04. 2021, 23:23 | Autor Laša
Anfield Road
Anfield Road

Real Madrid remizoval na půdě Liverpoolu 0:0, čímž postoupil do semifinále Ligy mistrů, v němž se střetne s anglickou Chelsea. Hlavními hrdiny odvety byli neprůstřelný Courtois, vynikající Nacho s Militaem, stratég Zidane a zarputilý Valverde.

Fantastický Courtois!

„Pokud máme postoupit, musíme co nejdéle udržet nulu.“ S takovým plánem jeli Los Blancos do Liverpoolu. Že se tento plán podařilo splnit, za to mohou děkovat vynikajícímu Thibautu Courtoisovi. Ten již v 1. minutě skvěle zlikvidoval střelu Salaha. O pár minut později vytáhl i dobrou ránu Milnera. Reds se těmito trefami mohli brzy dostat na dostřel. Díky těmto dvěma zákrokům, a řadě dalších po změně stran, ale nebyla obrana Realu Madrid překonána.

Nacho a Militão rozprášili obavy

Zranění Sergia Ramose a onemocnění Raphaëla Varana? Před El Clásicem a dvojutkáním s Liverpoolem černá noční můra fanoušků Bílého baletu. Nacho je spolehlivý, ale především Militão vzbuzoval obavy. Za týden si však tato nesehraná stoperská dvojice Realu Madrid namazala na chleba Salaha, Firmina, Maného, Jotu, Messiho, Griezmanna, či Dembélého. Nacho působil na hřišti jako přirozený vůdce týmu, Militão pak ukázal, že může naplnit potenciál za 50 milionů eur, které do něj Real Madrid vložil.

Génius Zidane

Dalším z řady, kdo svým kritikům zavřel ústa, je Zinedine Zidane. Po tomto týdnu nemůže nikdo pochybovat o tom, že by za jeho úspěchy stálo jen štěstí. V každém ze tří těžkých zápasů nastolil odlišnou taktiku. A ta přinesla úspěchy. V odvetě proti Liverpoolu vsadil trenér Realu na defenzivu a vyplatilo se. Nyní je Bílý balet dva zápasy od finále. Před sezónou by si na tohle vsadil málokdo. Zizou ale opět ukázal, že ze svého kádru, navíc oslabeného zraněními, dokáže vymáčknout maximum.

Metál i pro Valverdeho

Zidane se rozhodl Carvajala s Lucasem nahradit překvapivě nasazením Valverdeho na pravou stranu obrany. Liverpoolští věděli, že tohle není Fedeho parketa, a proto většinu útoků táhli právě přes jeho stranu. Valverde ale podal mimořádný výkon, naběhal snad nejvíce ze všech svých spoluhráčů, zápas jej bolel, potil krev… Ale i on výrazně pomohl k postupu Realu Madrid do semifinále.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (6 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!