Jeden krok vpřed, dva kroky vzad. Dani Carvajal se vrátil zpět k individuálnímu tréninku

Čas 09. 04. 2021, 09:43 | Autor Zbyněk H. | ZdrojMARCA.com
Dani Carvajal
Dani Carvajal

Jestli někdo doufal, že by snad Real Madrid mohl mít kousek štěstí a počítat s návratem důležitých hráčů po zranění, spletl se. Dani Carvajal se opět musel vrátit k individuálním tréninkům. Pravý obránce vynechá střet s Barcelonou a nejspíš nenastoupí ani do odvety s Liverpoolem.

Real Madrid do zítřejšího El Clásica nastoupí „jen“ se třemi absencemi. Problém je, že všechny tři jsou v defenzivě. Zinédine Zidane ve střetu s Barcelonou nebude moci využít Sergia Ramose, Raphaëla Varaneho a Daniho Carvajala.

Absence první dvojky není překvapením, ale úplně jinak měla vypadat situace pravého obránce. Ve středu se Carvajal zapojil do tréninku se zbytkem týmu, aby se druhý den opět omezil jen na individuální práci. Samotné povolání na El Clásico je stále možné, ale přítomnost v základní sestavě je v tuto chvíli vyloučená.

Počet odehraných zápasů odchovance Los Blancos v aktuální sezoně hovoří sam za sebe - jen 12 startů ze 40 zápasů, které dosud fotbalisté Realu Madrid odehráli. Vracející se zdravotní problémy Carvajala přitom zkřížily Zidaneho plány v souvislosti s obsazením pravého křídla.

Dříve před 29letým Španělem operoval Lucas Vázquez, který se nyní musí často věnovat práci v defenzivě. Když na pravé straně hřiště úřadovala výše zmíněná dvojce, Los Blancos zaznamenali šest výher, dvě remízy a ani jednu prohru.

S přibývajícími dny stále více věcí nasvědčuje tomu, že Carvajal vynechá i odvetný souboj ve čtvrtfinále Ligy mistrů s Liverpoolem. Počet po sobě jdoucích zápasů bez pravého beka na hřišti tedy stále více a více znepokojivě roste.

Když pomineme předchozí sezónu, která byla rozdělena na dvě části, tak odchovanec Los Blancos vynechal 16 zápasů v sezóně 2018/19 a 13 zápasů v sezóně 2017/18. Nyní už má těchto absencí 28 a příští středu by mohlo počitadlo ukázat rovných 30.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (8 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!