Noční můra pro vedení Realu Madrid. Návrat Balea by stál až 40 milionů eur

Čas 07. 01. 2021, 08:46 | Autor Zbyněk H. | ZdrojAS.com
Gareth Bale
Gareth Bale

Vše nasvědčuje tomu, že se Velšan letos v létě vrátí do Madridu. Jeho smlouva s Realem vyprší až v roce 2022, a pokud Bale v týmu zůstane, znamená to obrovský finanční problém.

Nedávné zprávy o zranění Garetha Balea rozhodně Real Madrid nenaplňují optimismem. Los Blancos doufali, že Velšan začne hrát dobře pod Josém Mourinhem, ale tyto naděje jsou stále více iluzorní. Hráčovo hostování v Tottenhamu pokrývá pouze tuto sezónu a s takovým vývojem událostí vše nasvědčuje tomu, že se 31 letý hráč do španělského hlavního města vrátí.

Baleova smlouva s Realem vyprší až v červnu 2022 a vize, že stráví poslední rok smlouvy v Madridu, se stává velmi reálnou. To by pro klub znamenalo obrovské výdaje, protože plat Velšana se pohybuje okolo 20 milionů eur a pro Los Blancos je to roční výdaj 40 milionů eur.

Jeho plat v současné době vyplácí Spurs, ale lze jen těžko očekávat, že by to chtěli dělat ještě rok, protože útočník zatím odehrál pouze jedenáct zápasů a nikdy nebyl na hřišti 90 minut. Očekávalo se od něj mnohem víc.

Baleova nepříjemná zkušenost se zraněními vedla Tottenham zacházet se vším opatrně a dokonce se nejprve zprávy o zranění pokoušeli zakrýt. Velšan utrpěl zranění lýtka 23. prosince v zápase proti Stoke a média se o něm dozvěděla až o týden později. Je již známo, že fotbalista se nemusí objevit na hřišti několik týdnů.

Real Madrid se začíná vyrovnávat s tím, že se Bale vrátí, což by mohlo komplikovat přestupové plány klubu. Problém je v tom, že je těžké prodat hráče, kterému zbývá rok smlouvy, a ještě těžší je prodat hráče, který je čím dál méně užitečný.

40 milionů eur, které bude muset být vynaloženo na jeho plat, může dokonce znemožnit přivést Kyliana Mbappého.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (41 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!