Úžasný Mendy. Obránce je na cestě za rekordem v La Lize v počtu po sobě jdoucích zápasů bez prohry

Čas 04. 01. 2021, 13:03 | Autor Zbyněk H. | ZdrojRealmadryt.pl
Ferland Mendy
Ferland Mendy

Ferland Mendy od svého debutu v La Lize absolvoval v sobotu již 30. ligový zápas, ze kterého odcházel jako neporažený. Toto je druhý nejlepší výsledek v historii této soutěže.

Francouz se připojil k Realu Madrid v létě 2019 a od té doby odehrál v La Lize již 30 zápasů od první minuty. Jeho dosavadní záznam je 23 vítězství, 7 remíz a 0 proher.

S ním v základní jedenáctce tým neprohrál ani jednou v lize.

Španělský statistik MisterChip uvádí, že se jedná o druhou nejlepší sérii pro nováčka v této soutěži.

Včerejší výhrou Mendy vyrovnal výsledek Sergia Busquetse (24 výher a 6 remíz), v 31. zápase přišla porážka proti Atlétiku Madrid a před ním je pouze rekordmana Cesc Fàbregas s 39 po sobě jdoucími zápasy od první minuty v La Lize bez porážky (33 výher a 6 remíz), který ve svém 40. zápase prohrál se Sociedad.

Mendy odehrál za Real Madrid již 51 zápasů. V La Lize nastoupil jako náhradník v 8 případech. Kromě toho dosáhl 2 vítězství v posledním španělském Superpoháru a 11 střetů v Lize mistrů, kde je jeho bilance 5-1-5 (porážky proti PSG, dvakrát proti City a dvakrát proti Šachtaru).

Od léta 2019 bylo odehráno v jeho nepřítomnosti dalších 24 ligových zápasů. V těchto zápasech na levém obránci nastupoval: Marcelo ve 20 případech s bilancí 11 vítězství, 3 remízy a 6 porážek, Nacho ve 3 případech s bilancí 1-2-0 a Carvajal vyhrál při jediné příležitosti.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (7 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!