Sergio Ramos překonal Genta a Sanchísa. Kapitán Los Blancos nastoupil do 43. derby

Čas 14. 12. 2020, 08:40 | Autor Zbyněk H. | ZdrojRealmadrid.com
Sergio Ramos
Sergio Ramos

Sobotní zápas proti Atléticu byl 43. vystoupení Sergia Ramose v madridském derby. Žádný jiný fotbalista se nemůže pochlubit lepšími výsledky.

Sergio Ramos překonal s Realem Madrid další rekord. Kapitán královského týmu, který nastoupil v základní sestavě v sobotní zápase proti Atléticu na stadionu Estadio Alfredo Di Stéfano, nastřádal již 43. zápas v derby, což je nejlepší výsledek v historii Los Blancos proti Los Colchoneros.

V sobotu večer, tak Ramos přeskočil Genta a Sanchísa, kteří s Atléticem hráli 42krát. Za nimi jsou Santillana, Míchel a Collar, kteří nastoupili v derby španělského hlavního města 36krát.

Sergio Ramos hrál s Atléticem v pěti různých soutěžích: La Liga (26krát), Královský pohár (7), Liga mistrů (6), Španělský superpohár (3) a Evropský superpohár (1).

Kapitán se také svými góly stal součástí historie derby. Ramos vstřelil gól Atléticu ve finále Ligy mistrů v Lisabonu a Miláně, kde Los Blancos po vítězství získali La Décimu a La Undécimu. Kromě toho dal dva góly Atléticu v Copa del Rey, jednou v La Lize a evropském Superpoháru.

Bilance Sergia Ramose v zápasech proti Atléticu je 21 vítězství, 14 remíz a 8 proher.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (12 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!