Vinícius se vrátil do Realu Madridu. Cestoval 20 700 km, aniž by si kopl do míče

Čas 19. 11. 2020, 12:37 | Autor Zbyněk H. | ZdrojMarca
Vinícius na tréninku Realu
Vinícius na tréninku Realu

Trenér Realu Madrid Zinedine Zidane bude moci počítat na dnešním tréninku s dalším ze svých svěřenců. Vinícius je po deseti dnech v kempu národního týmu zpět v Madridu.

Při absenci stále pozitivního Edena Hazarda má Brazilec šanci začít v základní sestavě proti Villarrealu. Vše však záleží na jeho přístupu ve čtvrtečním tréninku.

Přestože Vinícius nehrál ani minutu za Canarinhos, sám pozitivně hodnotí čas strávený s národním týmem. Útočník si mohl užít trénink s týmem bojujícím o postup na mistrovství světa v Kataru. Po vítězstvích s Venezuelou (1:0) a Uruguayí (2:0) jsou Brazilci na cestě k dosažení svého cíle. Hráč Realu doufal, že si zahraje, ale první zápas se stal komplikovanějším, než se očekávalo, a Tite zvolil konzervativnější taktiku s Uruguayí. Dvacetiletý mladík tak mohl sledovat hru svých kolegů jen z lavičky.

Místo minut na hřišti tak Vinícius cestoval 20 700 kilometrů. Madridské křídlo projelo následující trasy: Madrid-Rio de Janeiro, Rio de Janeiro-Sao Paulo v obou směrech, Rio-Montevideo a Montevideo-Madrid. Real se však ujistil, že bývalý hráč Flamenga nastoupil do letadla hned po zápase s Uruguayí, aby se dnes mohl zúčastnit tréninku.

Vinícius doufá, že bude důležitým článkem týmu v této fázi sezóny, kdy Real musí znovu potvrdit své ambice v La lize a Lize mistrů. V lize budou Los Blancos v následujících dnech a týdnech čelit Villarrealu, Alavésu, Seville a Atlétiku. V Evropě dojde ke střetům s Interem, Šachtarem a Gladbachem.

Právě v zápasu s Interem se ukázalo, že Vini má zásadní význam, když jeho finální přihrávka dorazila k Rodrygovi, i když prvně jmenovaný by v době své přihrávky neviděl svého spoluhráče ani dalekohledem. I přes dlouhé a vyčerpávající cestování je Brazilec extrémně motivovaný. Je tak dobré, že alespoň jeho nohy zůstaly čerstvé.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (22 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!