El Clásico vyšlo! Na co musí Real Madrid navázat, aby uspěl i v dalších zápasech?

Čas 26. 10. 2020, 13:35 | Autor podvinho
Real Madrid slaví gól v El Clásiku
Real Madrid slaví gól v El Clásiku

Už už to vypadalo na týden hrůzy, Real Madrid ovšem porážky s Cádizem (0:1) a Šachtarem (2:3) napravil vítězným El Clásikem (3:1). Náročný program ale pokračuje a královský klub musí ve zlepšených výkonech nutně pokračovat. A to hned v úterý. Na co by měl Zidanův tým navázat?

Nasazení a bojovnost

Měla by to být samozřejmost, v podání hráčů Realu to ale bohužel v poslední době neplatí. Fotbalisté madridského klubu musí do každého zápasu nastoupit s chutí a vervou porvat se za bílý dres. Bez dřiny, nasazení, bojovnosti a dostatečné motivace to nejde. Nejen v El Clásiku, ale v žádném utkání.

Zvlášť u menších klubů platí, že je pro ně zápas s Realem Madrid vrcholem sezony, na který se náležitě připraví a na hřišti nechají duši. Zidanův tým si nemůže jen „přijít zahrát“ jako například se Šachtarem. Zákonitě pak přijde trest. To už prosím ne.

Podpora Karima Benzemy

V mnoha zápasech se Real potkával se zásadním problémem - pokud nedá gól Karim Benzema, nedá ho nikdo. Stála za tím především malá podpora francouzského útočníka z křídel i ze zálohy. To se v El Clásiku změnilo, ačkoliv k dokonalosti je samozřejmě ještě stále daleko.

Nicméně první gól padl po skvělém náběhu Fedeho Valverdeho z hloubky pole, kterému právě Benzema naservíroval skvělou přihrávku a záložník Realu si věděl rady. Třetí gól zase vstřelil Luka Modrić, který podpořil útok, přestože Real vedl 2:1 a zbývalo jen pár minut.

Velkou šanci pak zase připravil Benzemovi záložník Toni Kroos, když se i on dostal až do pokutového území soupeře. Tradičně aktivní byl Vinícius Junior, přidával se k němu i Marco Asensio. Jen tak dál.

Střelba

Pokud se bavíme o problémech Realu Madrid v ofenzivě, určitě si hned vybavíte nekonečné přihrávky kolem vápna soupeře, v lepším případě centry na osamoceného Benzemu... Souhlasím, tohle není správná cesta k vítězstvím.

V sobotu to bylo o něčem jiném. Hráči Realu se nebáli střílet i třeba z trochu horších pozic, aktivně doplňovali útočné akce ve větším počtu. Ostatně čísla mluví za vše. Zatímco s Cádizem měl Real 2 střely na branku s proti Šachtaru 5, na Camp Nou zaznamenali fotbalisté v bílém hned 9 střel na branku (Barcelona jen 4).

Pokud dokáže Real Madrid na všechny zmíněné body navázat, věříme, že na výsledcích se to jednoznačně musí projevit.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (10 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!