Prioritou Realu jsou nyní odchody. Za Jamese a spol. by mohl inkasovat až 180 milionů eur

Čas 26. 07. 2020, 12:40 | Autor podvinho
James Rodríguez v akci
James Rodríguez v akci

„Žádné velké příchody nečekejte,“ ujasnil fanouškům Realu Madrid hned po zisku mistrovského titulu prezident klubu Florentino Pérez. Vedení klubu se naopak zaměřují v létě na odchody, kterých bude nejspíš dost. A není tajemstvím, že částky nebudou tak vysoké jako před pandemií.

Real Madrid bude prodávat, o tom žádná. Kádr je v tuto chvíli široký, což dokázal závěr sezony, kdy se mnohdy hráči jako James či Bale ani nevešli na lavičku. A to musíme započítat hned několik borců, kteří se vrátí z hostování. Achraf Hakimi již zamířil do Interu Milín. O koho dalšího je v Evropě zájem?

James a Gareth Bale

Je jasné, že ani o jednoho z těchto dvou hráčů Real Madrid nestojí. To ale také výrazně snižuje jejich tržní hodnotu. Zatímco před rokem mohl Bílý balet dostat za Jamese částku kolem 40 milionů eur, tentokrát to bude sotva polovina. I tak se dá předpokládat, že o Kolumbijce zájem bude.

Horší je to s Garethem Baleem, jehož agent neustále opakuje, jak je hráč v klubu spokojený a nikam odcházet nechce. Vše komplikuje nejen Baleova pohodlnost, ale také obrovský plat, který mu v tuto chvíli žádný jiný klub nedá. Pokud Velšan odejde, bude to v podstatě „za odvoz“.

Dani Ceballos

Po restartu Premier League se stal Dani Ceballos klíčovým hráčem Arsenalu a není divu, že si ho hodlá trenér Mikel Arteta ponechat. Real nebude proti. Španěl není vyvoleným mužem Zinedina Zidana a dá se předpokládat, že odejde do londýnského klubu za částku kolem 30-35 milionů eur.

Óscar a Jesus Vallejo

Odchovanec Realu Óscar zazářil na hostování v Leganésu a i přes sestup svého týmu na sebe upoutal pozornost. Velký zájem o jeho služby má Villarreal, madridský klub nastavil přestupovou částku na 20 milionů eur.

To Jesus Vallejo vyhořel na hostování ve Wolves, aby si alespoň trochu napravil reputaci v Granadě. Ta o něj nyní stojí. Problémem může být cena, Real údajně požaduje 15 milionů eur.

Mariano a Brahim Díaz

Mariano i Brahim byli součástí týmu, který získal mistrovský titul, minut ale odehráli minimum. Proto se jejich potenciální odchod nabízí. Real je ochoten naslouchat nabídkám a podle nich se pravděpodobně o budoucnosti obou hráčů rozhodne.

Reguilón

Smolař. Velký madridista doplatil na konkurenci v podobě Marcela a Zidanova vysněného Mendyho příchodu, který navíc ve své úvodní sezoně zazářil. Přestože i Reguilón hrál v Seville velmi dobře, čeká ho nejspíš podobný osud jako Hakimiho. Je jasné, že v Realu by nedostal tolik minut, na kolik nyní má. Nejpravděpodobněji se jeví stálý přestup do Sevilly v hodnotě kolem 20 milionů eur.

Ostatní

Výčet hráčů, kteří mohou Real opustit, ať už nastálo nebo na hostování, samozřejmě není konečný. Otázkou je, jakou budoucnost má například Luka Jović, u nejž se zvažuje možné hostování. Podobně na tom bude Japonec Kubo, který upoutal v sestupující Mallorce.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (27 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!