Hodnocení hráču proti Eibaru: Výborný výkon Hazarda a otřesný Gareth Bale

Čas 17. 06. 2020, 03:34 | Autor Hawk | Zdrojwhoscored.com , twitter.com
Tým slaví gól Kroose

Real Madrid zvádl první zápas po dlouhé pauze. První poločas byl ze strany hrůču velmi dobrý, druhý už byl o poznání horší. Nejlepší na hřišti byl za mě Eden Hazard a Toni Kroos.

Základní sestava:

Thibaut Courtois – 6,5

Thibaut neodchytal špatné utkání. Ano pustil dost smolný gól, který vypadal opravdu hrůzostrašně, ale jen pár minut předtím předvedl skvělý zákrok. Navíc to nebyl jediný zákrok, který v zápase předvedl. O pár minut později totiž vychytal další tutovou šanci Eibaru, i když to nakonec byl pravděpodobně offside. Nesmíme také zapomenout na jednu chybičku v rozehrávce, kterou ale dokázal napravit následným zákrokem. Známku mu tak dávám lehce nadprůměrnou.

Daniel Carvajal – 6

Dani odehrál velmi slušný poločas. Takový jeho standart. Snažil se pomoci Rodrygovi na pravé straně, ale zároveň se i stíhal vracet. Celkově si připsal 37 nahrávek s 89.2% úspěšností, což bylo 4. nejlepší z týmu. Dozadu neudělal žádnou chybu, připsal si dva úspěšné tackly a 2x odvracel nebezpečí z vlastního vápna. Nadprůměrný poločas, nadprůměrná známka.

Raphaël Varane – 7

Varane odehrál velmi dobré utkání. Směrem dozadu neudělal žádnou chybu. Naopak až 6x vybojoval míč ve svém vlastním vápně, což bylo nejvíce z celého týmu. Dále měl také nejvíce přihrávek z celého týmu (76) s 90.8 %) úspěšností. Ve druhém poločase mu odešel Sergio Ramos a šlo cítit, že spolupráce s Militaem není tak vytříbená, jak se Sergiem. Celkově ale velmi slušný výkon.

Sergio Ramos – 8

Stejně jako jeho kolega na stoperu, tak i Ramos odehrál velmi dobré utkání, které okořenil gólem na 2-0. Sergio měl nejlepší úspěšnost přihrávek z celého týmu, konkrétně 91.7 %. Ve svém vlastním vápně vyčistil 3 akce soupeře. Obrana pod ním vypadala opět velmi organizovaně, a i když měl Eibar míč ve své moci, tak si během jeho pobytu na trávníku moc šancí nevytvořil. V 60. minutě pak musel bohužel vynuceně střídat. Na zápas s Valencií by ale měl být ready.

Marcelo – 7

Marcelo dal krásnou střelou gól na 3-0 a i díky tomu se mu známka mírně zvýšila. Celkově odehrál lehce nadprůměrný zápas. Směrem dopředu vytvořil jednu klíčovou nahrávku, ze své strany vyslal 4 centry, z kterých 2 byly úspěšné. Jeho úspěšnost nahrávek se vyšplhala na 87.5 %. Směrem dozadu pak dokázal 3x odebrat míč soupeři, což bylo společně s Kroosem nejvíce z týmu, 2x dokázal zachytit přihrávku soupeře a jednou čistil prostor ve vlastním vápně.

Casemiro – 6

Casemiro si odehrál takový svůj standart. Co mu musím vytknout, tak jsou přihrávky, z kterých měl úspěšnost pouhých 76 %, pokud nepočítáme náhradníky a brankáře, tak to byla nejhorší úspěšnost v celém týmu. Na druhou stranu Casemiro opět dost vypomáhal defenzívě o čemž vypovídá i to, že 4x vybojoval míč ve vlastním vápně. Jeho hra byla opět tvrdá, a proto si připsal až 5 faulů a žlutou kartu.

Toni Kroos – 8,5

Toni Kroos otevřel skóre zápasu krásným gólem na 1-0. Celý zápas pak hrál to svoje, to, co umí nejlépe. Dokonce dokázal 6x získat po ztrátě míč zpět. Z 10 dlouhých nákopů bylo až 6 přesných. Z 69 přihrávek šlo až 28 do ofenzivního prostoru. Celková úspěšnost nahrávek pak byla 84 %. Velmi povedený zápas od Toniho Kroose.

Luka Modrić – 5

Takový průměrný výkon předvedl Luka v zápase s Eibarem. Dle mého názoru byl možná i tak trochu neviditelný, o čemž vypovídá i to, že měl pouhých 49 dotyků s míčem, což i Courtois měl více. Jeho úspěšnost přihrávek byla také poměrně nízká, 76,9 %. Ze základní sestavy měl horší úspěšnost jen Casemiro a Courtois. Celkově směrem dopředu nic závratného nevymyslel. Směrem dozadu byl solidní.

Rodrygo – 6

Rodrygo možná trochu doplatil na to, že se hodně ofenzivních akcí tahalo přes Edena Hazarda, ať už na levé straně, či uprostřed hřiště. Celkově se Rodrygo s míčem potkal jen 29x. Což bylo nejméně ze všech hráčů základní sestavy. Můžeme ho pochválit za výborný pressing u 3 gólů Marcela. Nebýt jeho rychle reakce, nemusel by se vůbec míč k Marcelovi dostat.

Eden Hazard – 8,5

Společně s Kroosem nejlepší hráči zápasu. Eden byl u druhého, a i třetího gólu. U druhého nebyl sobecký a nahrával Sergiovi do prázdné brány. U třetí branky si krásně vyměnil míč s Karimem Benzemou a dokázal i zakončit, po jeho střele se míč odrazil k Marcelovi, který skóroval. Celkově mi Eden přišel velmi sebevědomý a začala mu spolupráce s Karimem sedět. Měl obrovskou volnost, dost se stahoval do středu hřiště a ke konci poločasu si i vyměnil místo s Rodrygem. Právě po této výměně padl gól, který začal na pravé straně hriště. Svoji klasickou hrou na sebe vybojoval 3 fauly a provedl 2 úspěšné driblinky. Opravdu velmi dobrý návrat po zranění, už teď se nemohu dočkat, co předvede proti Valencii.

Karim Benzema – 7

Hrozně těžko se mi volila známka pro Karima Benzemu. Na jednu stranu byl v druhém poločase absolutně neviditelný. Na druhou stranu byl v podstatě u všech branek Realu. U první branky si pěkně naběhl do levé strany, kde se snažil procpat míč do vápna, díky této akci se pak dostal míč ke Kroosovi, který krásným gólem otevřel skóre. U druhého gólu našel Karim krásným pasem Edena Hazarda. U třetího gólu to byl také Benzema, který vysílal Edena do velké šance. Proto sem nakonec přihlédl k těmto faktům a rozhodl se pro známku č.7.

Náhradníci:

Gareth Bale – 1

Omlouvám se, ale tady nemám co hodnotit. Garetha jsem totiž na hřišti neviděl.

Vinicius Junior – 3

Vini právě s Garethem měli přijít oživit hru, ale to se vůbec nestalo, ba naopak. Oba byli dost neviditelní a vlastně směrem dopředu nic nepředvedli. U Viniho sem alespoň viděl nějakou snahu, což se u Garetha říct nedá.

Eder Militao – 5

S Militaem mi přišla obrana mnohem méně koncentrovaná a Eibar se dostával mnohem více do šancí. Žádnou zásadní chybu ovšem neudělal a odehrál si takový svůj průměr.

Ferland Mendy – 5

Zidane sice na tiskové konferenci po zápase řekl, že Mendy má velmi dobrou pravou nohu. Já si to úplně tak nemyslím. Hodně krát v zápase nevěděl, co s míčem a nahrával dozadu nebo ztratil. Směrem dopředu toho moc nepředvedl, i když to možná ani neměl v popisu práce. V Realu Madrid ještě na pozici pravého beka nehrál a celkově za svoji kariéru mockrát také ne. Proto na to přihlížím a hodnotím jeho výkon, jako průměrný.