37 hráčů, z nichž si musí Zinedine Zidane vybrat tým pro příští sezónu (2. díl): Praví obránci

Čas 02. 04. 2020, 10:05 | Autor Laša
Dani Carvajal na tréninku
Dani Carvajal na tréninku

Pozici pravého obránce má Real Madrid personálně obsazenou tak, že mu ji konkurence může jen závidět. Vedle Daniho Carvajala má Bílý balet pod smlouvou též Achrafa Hakimiho a Álvara Odriozolu. Zidane by nejraději vedle Carvajala chtěl Hakimiho. Otázkou je, zda bude Achraf akceptovat menší vytížení, než má v současnosti v Dortmundu. Nesmíme zapomenout ani na Odriozolu, který je rovněž velice kvalitním bekem!

Dani Carvajal (28 let, smlouva do 30. června 2022)

Stálice na pravé straně obrany Realu Madrid již po několik sezón a jeden z nejlepších hráčů na tomto postu na světě. Až začne nová vlna prodlužování smluv s hráči, bude Dani Carvajal mezi prvními, komu Florentino Pérez nabídne pokračování na San Bernabéu. Na 99,99 % bude pokračovat. Sám se však nechal slyšet, že by v kariéře rád ochutnal i jinou soutěž. Láká jej Premier League.

Klub však musí rozhodnout, kdo vytvoří s Danim tandem pro další ročníky. A volba to bude nesmírně těžká.

Achraf Hakimi (21 let, smlouva do 30. června 2021)

Mladý Maročan za dva roky, během nichž působil v Dortmundu, neskutečně vyrostl. Stal se komplexním bekem po všech stránkách, prototypem moderního krajního obránce. Může navíc zaskočit i na levé straně obrany, či v záloze. Nikdo Zidana nemusí přesvědčovat, aby si jej do týmu stáhl i pro příští rok.

Bude to však zřejmě Zidane, který bude muset přesvědčit Achrafa Hakimiho. Z jeho úst totiž neslyšíte, že by se vyloženě hrnul do návratu na San Bernabéu, byť to nevylučuje. Dveře si nechává otevřené. Chce mít jednu jistotu – pravidelně hrát! Je si vědom svých kvalit i své ceny. Zidane mu bude muset zaručit minimálně stejnou porci minut jako Carvajalovi. Velký příslib do budoucna, ovšem velký (a příjemný) hlavolam pro Real nyní…

Álvaro Odriozola (24 let, smlouva do 30. června 2024)

I v tomto případě jde o nesmírně kvalitního obránce, který by zřejmě v každém jiném klubu pravidelně nastupoval. Jenže přes Zidanova oblíbence Carvajala se v letošní sezóně prosazoval velice těžko.

Zřejmě ani nepatří do okruhu Zidanových vyvolených. Přišel v době, kdy francouzský kouč u týmu nepůsobil. Trenér dokonce připustil, aby Odriozola odešel v lednu hostovat na půl roku do Mnichova, a to navzdory tomu, že za něj nemá přirozenou náhradu. Jenže i v Mnichově, dokud se hrálo, spíše paběrkoval. I trenér Flick se nechal slyšet, že je Álvaro náhradníkem.

Pokud Zidane přesvědčí Hakimiho, aby se k týmu od nové sezóny připojil, Álvaro Odriozola přestoupí jinam. Pokud však mladého Maročana nikdo nepřemluví, Odriozola zřejmě zůstane v týmu, protože shánět spolehlivého pravého beka bude obtížný úkol.

Který hráč by měl vytvořit dvojici s Carvajalem pro příští ročník?

Álvaro Odriozola (Počet hlasů: 16)
16

Achraf Hakimi (Počet hlasů: 325)
325

Někdo jiný (Počet hlasů: 5)
5Celkem hlasovalo: 346

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (3 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!