37 hráčů, z nichž si musí Zinedine Zidane vybrat tým pro příští sezónu (1. díl): Brankáři

Čas 01. 04. 2020, 14:14 | Autor Laša
Thibaut Courtois
Thibaut Courtois

La Ligy je nyní stejně jako všechny ostatní fotbalové soutěže v Evropě (s výjimkou běloruské) pozastavena. UEFA však tlačí na to, aby se jednotlivé země pokusily soutěže dohrát, jakmile bude mít kontinent to nejhorší za sebou. Pokud se tak stane, bude se dohrávat ve zběsilém tempu. Netradiční bude i přestupové období. Jaké hráče má Real pod smlouvou a jaké jsou jejich možnosti? V prvním díle se podíváme na brankáře.

Thibaut Courtois (27 let, smlouva do 30. června 2024)

Po loňské slabší sezóně ukazuje, že je oprávněně jedničkou v bráně Los Blancos. Tou zůstane i pro příští ročník. Jediné, co se kolem něj bude v následujících týdnech a měsících řešit, je pozice gólmana, který Thibovi bude krýt záda.

Alphonse Areola (27 let, hostování do 30. června 2020)

Kvalitní francouzský gólman prozatím hledá klub, v němž by se stal nezpochybnitelnou jedničkou. Odchovanec PSG od roku 2013 cestuje po hostováních. V Lensu, Bastie i Villarrealu byl vždy gólmanem číslo jedna, v letech 2016 – 2019 odchytal solidní porci zápasů i v PSG, jenže přestup Keylora Navase mu pozici jedničky opět znemožnil. Pařížané by jej však dle L´Equipe rádi získali po konci hostování z Realu zpátky. Na stranu druhou v něm má ale Zinedine Zidane spolehlivého náhradníka za Courtoise.

Andrij Lunin (21 let, smlouva do 30. června 2024)

Mladý ukrajinský gólman by měl být příslibem do budoucnosti. V tuhle chvíli je však nepravděpodobné, že by se od příštího ročníku stal členem A-týmu Los Blancos. Těžko se prosazoval na hostováních v Leganés a Valladolidu, od ledna zkouší štěstí v Oviedu. Jeho rozvoj nyní přerušila koronavirová pandemie.

Luca Zidane (21 let, smlouva do 30. června 2020)

Ani to, že je synem Zinedina Zidana mu nezajistí místo v týmu. Luca nyní hostuje v kádru Racingu Santander. Již se nechal slyšet, že po sezóně zkusí štěstí jinde. Na Real Madrid nemá. Dle vlastních slov by rád zamířil do rodné Francie.

Kdo by měl v příští sezóně krýt záda Courtoisovi?

Alhphonse Areola (Počet hlasů: 129)
129

Andrij Lunin (Počet hlasů: 256)
256

Luca Zidane (Počet hlasů: 14)
14

Někdo jiný (Počet hlasů: 21)
21Celkem hlasovalo: 420

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (2 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!