Aleksandar Vučić, prezident Srbska: Pokud Jović opustí svůj byt, bude zatčen

Čas 20. 03. 2020, 09:21 | Autor Laša | Zdrojas.com
Luka Jović s Rodrygem
Luka Jović s Rodrygem

Srbský prezident Vučić ve čtvrtek poukázal na případy dvou fotbalistů, kteří se karanténním opatřením napříč evropským kontinentem vydali do vlasti. Ačkoliv přímo nikoho nejmenoval, z jeho výpovědi bylo jasné, kterým směrem míří.

Jeden z nich je na hotelu, druhý ve svém bytě. Pokud jeden z nich tyto prostory opustí, bude okamžitě zatčen. Věřím, že teď litují toho, co udělali. Ale mám pro ně jasný vzkaz: Životy našich obyvatel jsou pro mě mnohem důležitější, než jejich miliony,“ uvedl prezident.

Srbská zpravodajská agentura Tanjug rovněž ve čtvrtek potvrdila, že srbské státní zastupitelství podá proti fotbalistovi trestní oznámení za to, že opustil svůj byt, kde měl zůstat v izolaci. Namísto toho se ale Jović vydal do centra Bělehradu oslavovat narozeniny své přítelkyně.

Rovněž srbský ministr vnitra Nebojsa Stefanović uvedl, že zhruba 80 lidí, včetně sportovců a jiných veřejně známých osobností bude odsouzeno za obcházení nařízení úřadů. Ačkoliv ani on přímo Joviće nejmenoval, vzhledem k medializaci celého případu se dá očekávat, že ani on trestu neunikne.

Jovićovi reálně hrozí vysoká pokuta. V úvahu též připadá trest odnětí svobody od jednoho po dvanáct let.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (2 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!