Sergio Ramos míří na vrchol. Podívejte se na 10 nejlepších střelců v historii Realu mezi obránci

Čas 12. 02. 2020, 13:05 | Autor podvinho | Zdrojmarca.com
Sergio Ramos se raduje z branky
Sergio Ramos se raduje z branky

Sergio Ramos si během uplynulého víkendu připsal vítěznou branku na hřišti Valladolidu (4:1) a potvrdil tak své (na obránce) nevídané střelecké statistiky. Kapitán týmu nastřádal v bílém dresu již 90 soutěžních gólů. Jak si vede v historickém žebříčku?

Sergio Ramos platil vždy za extrémně nebezpečného hráče v soupeřově šestnáctce. Po odchodu Cristiana Ronalda se s z něj navíc stal také téměř neomylný exekutor pokutových kopů. To vše dohromady dává v dresu Realu Madrid 90 nastřílených branek.

Jen jeden obránce v historii Realu Madrid se může pochlubit ještě lepší statistikou. Není jím nikdo jiný než Fernando Hierro, který má na kontě přesně 102 branek za Real. Na rozdíl od Ramose už ale další nepřidá.

„To, co Sergio Ramos jako obránce předvádí, není normální. Brzy mě překoná. Navíc nezapomeňte, že já občas nastupoval v záloze,“ připomíná legendární Hierro, který má pro Ramose jen slova chvály.

Ramos je tak v historickém žebříčku nejlépe střílejících obránců na 2. místě. V první desítce najdeme ještě jednoho hráče ze současného kádru. Na 4. pozici je totiž Marcelo se 37 góly. Madridský hračička se ovšem výš jen tak neposune, před ním je totiž jiný Brazilec, Roberto Carlos, jenž má na kontě 68 branek.

Podívejte se na TOP 10 obránců s nejvíce vstřelnými góly v dresu Realu.

TOP 10 střelců mezi obránci

Pořadí Hráč Góly
1. Fernando Hierro 102
2. Sergio Ramos 90
3. Roberto Carlos 68
4. Marcelo 37
5. Iván Helguera 33
6. Felix Quesada 32
7. Zoco 17
8. Peinado 16
9. Pepe 14
10. José Antonio Camacho 11

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (12 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!