Diego Simeone: Realu vyhrál trofej Federico Valverde

Čas 12. 01. 2020, 22:48 | Autor Laša | Zdrojas.com
Diego Simeone
Diego Simeone

S pokorou a respektem k soupeři přijal Diego Simeone porážku ve finále španělského superpoháru. Za rozhodující moment zápasu označil faul Valverdeho na Moratu.

Fede Valverde. „Byl to nejdůležitější okamžik zápasu. Když odcházel ze hřiště, řekl jsem mu, že to je fotbal. Že tohle bych udělal i já, kdokoliv na jeho místě by to zřejmě udělal. Myslím, že cena pro nejlepšího zápasu je v dobrých rukou, protože Valverde touto akcí vyhrál trofej pro Real Madrid.

Superpohár v Arábii. „Přijali nás tu velice dobře. Zacházeli s námi s veškerou úctou a péčí. Byli jsme tu hosté, ale těší mě, že jsme tu mohli být. Bylo jasné, které dva týmy mají v hledišti převahu. V semifinále 40 000 lidí fandilo Barceloně. Ve finále 40 000 lidí fandilo Realu.

Hodnocení zápasu. „Začali jsme dobře. Prvních 20 – 25 minut jsme Real od ničeho velkého nepustili, sami jsme měli některé dobré situace. Posledních 15 minut první půle bylo v režii Realu. Po změně stran to bylo o něco vyrovnanější, brankové příležitosti měly oba týmy. Ty naše byly o něco nebezpečnější, ale Courtois předváděl dobré zákroky. Nejdůležitější okamžik byl ten Valverdeho faul. Ale nemám mu to za zlé. Rozhodl se správně tak, aby z toho co nejlépe vyšel jeho tým. Připravil nás o jasnou brankovou příležitost, čímž rozhodl o osudu hry ve prospěch Realu. 

RivalitaReal je velice silný soupeř, kterého respektuji. Tak jako my, i Real Madrid chce vyhrát všechny možné trofeje. Dnes se mu to podařilo. Musíme to přijmout a pogratulovat jim.

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (4 příspěvky) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!