Hodnocení hráčů proti Bilbau: Smolař Benzema a otřesný výkon Garetha Balea

Čas 24. 12. 2019, 03:12 | Autor Hawk | Zdrojmanagingmadrid.com
Real Madrid vs. Bilbao

Real Madrid neodehrál špatné utkání, bohužel měl smůlu v zakončení. Real se nemůže stále spoléhat jen na góly Benzemy. Je tedy potřeba dostat to nejlepší i z křídel. To se ovšem v zápase s Bilbaem úplně nepovedlo.

Základní Sestava:

Thibaut Courtois - 8,5

Courtois chytl skvělou formu a dokazuje, že si zaslouží být jednička Madridu. Další čisté konto a další velmi dobrý výkon. Thibaut předvedl dva skvělé zákroky. První byl po chybě Valverdeho, kdy střelu k levé tyči vyrazil na roh. Druhý pak byl v 95. minutě, když skvěle vychytal hlavičku Villalibreho. (Ano pískal se sice offside, ale pokud by padl gól, tak by byl přezkoumáván Varem a pravěpodobně uznán, protože se o offside nejednalo).

Dani Carvajal - 7

Dani odehrál lehce nadprůměrné utkání. V zápase měl nejvíce přihrávek z celého týmu (109) s 85% úspěšností. Dále si připsal také nejvíce centrů z celého týmu a to celkem 13 a v neposlední řadě si připsal nejvíce klíčových přihrávek z celého týmu (4). Pokud si nevzpomínáte, kdo centroval na hlavu Joviče, který následně trefil tyč, tak to byl právě Carvajal. Ovšem jeho defenzivní práce nebyla 100%. V 95. minutě už mu nezbyly síly na to, aby se vrátil a málem z toho byl gól pro Bilbao.

Edér Militão - 7

Militão odehrál slušné utkání, nebylo to pro něj vůbec lehké, jelikož mu dělal dost potíží Iňaki Williams, ale společně se svým kolegou Ramosem, se o něj víceméně postarali. Bohužel kvůli zranění oka musel nakonec střídat.

Sergio Ramos - 7,5

Stoperskou dvojici nemůžeme hodnotit negativně. Oba borci předvedli velmi dobrý výkon. Sergio Ramos si kromě dobré defenzivní práce připsal i 96% úspěšnost přihrávek (nejlepší z celého týmu).

Ferland Mendy - 7,5

Směrem dopředu to stále není ono, ale lepší se to. Směrem dozadu opět skvělý výkon. Čísla Mendyho v zápase: 3 zachycené přihrávky soupeře (nejvíce z týmu), 4 vyhrané vzdušné souboje (nejvíce z týmu), 83 přihrávek s 89% úspěšností a 2 klíčové pasy.

Fede Valverde - 8,5

Až na jednu chybu, z které mělo Bilbao velkou šanci, odehrál Valverde opět skvělé utkání. Není ani trochu lehké nahradit v sestavě Casemira, ale Valverde si s tím bez problémů poradil. Jeho poziční hra byla opět skvělá, výborně dokázal podržet míč a rozehrát, jeho energie, rychlost a síla v osobních soubojích je něco, co ve středu zálohy prostě chcete. Federico si připsal 92% úspěšnost přihrávek a 3 úspěšné driblinky. Zápas nakonec dohrával na pozici stopera, když se Ramos vysunul až na hrot.

Toni Kroos - 8

Velmi dobrý výkon předvedl Toni Kroos. Co jen chybělo k tomu, aby v 1. poločase poslal Madrid do vedení? Asi jen štěstí. Bohužel. Jinak Kroos předvedl to, na co jsme od něj zvyklí. 94% úspěšnost nahrávek, 11 centrů, z kterých byl bohužel úspěšný jen jeden, 2 zachycené nahrávky soupeře, 3 úspěšné driblinky, 3 střely z toho jedna na bránu a 2 klíčové pasy.

Luka Modrić - 7,5

V prvním poločase to byl právě Luka, který nejčastěji zakládal útočné šance Madridu. Hned zezačátku utkání, vyslal skvělým pasem do šance Viníciuse, tomu ovšem nesedla střela a míč putoval do zámezí. Celkově si Modrić připsal 2 klíčové nahrávky, 2 střely, 3 úspěšné driblinky, 4 centry z toho jeden úspěšný, a hlavně odebral 3x míč soupeři, což bylo nejvíce z týmu. Druhý poločas už byl od něj směrem dopředu slabší.

Rodrygo - 5,5

Pro Rodryga to určitě nebyl jeho nejlepší zápas, ale i přesto dokázal vyprodukovat 3 klíčové nahrávky. Jeho centry (dohromady pouze 3), byly velmi nebezpečné a minimálně z jednoho mohl Benzema klidně skórovat. Co je ovšem velké mínus je to, že si Rodrygo nepřipsal z křídelního prostoru ani jeden driblink. Ani jeden souboj 1v1 a ani jednou nevystřelil na bránu. No a v neposlední řadě si připsal pouhých 27 nahrávek, což je jen o jednu nahrávku více, jak Thibaut Courtois. Bohužel je potřeba v takovémto zápase od křídelníka trochu víc.

Vinícius Junior - 6

Vinícius odehrál o trošičku lepší utkání jak jeho brazilský kolega z pravého křídla. Měl jednu 100% šanci v 1. poločase, kterou mu ovšem vychytal můž zápasu Unai Simón. Celkově si Vinícius připsal nejvíce driblinků z týmu (4), ale to je tak vše. Stejně jako Rodrygo si Vini připsal pouhých 27 nahrávek a 3 centry z kterých nebyl úspěšný ani jeden.

Karim Benzema - 8

Smolař večera. 7 střel z toho 4 střely na bránu a všechny velmi nebezpečné, 4 klíčové přihrávky (společně s Danim nevíce z týmu) a 3 úspěšné driblinky. Karimovi asi nemůžeme nic moc vytknout. Teoreticky jen to, že mohl jednu ze svým hlaviček lépe umístit. Ale to se opravdu lehce říká.

Náhradníci:

Nacho - 7,5

Nacho přišel do zápasu a hned ho málem rozhodl, bohužel břevno bylo opět proti. Celkově si Nacho vedl velmi dobře, 2x odkopával míč z nebezpečného prostoru, neudělal žádnou chybu a celkem v klidu si poradil s Iňakim Williamsem.

Gareth Bale - 3

60. minuta zápasu, stav 0-0, trenér vás pošle na trávník, abyste zajistili týmu útočnou převahu, abyste oživil útok a třeba i pomohl rozhodnout zápas. Co uděláte vy? Absolutně nic. Tak se dá popsat výkon Garetha Balea. Příchod Garetha na trávník neměl absolutně žádný dopad na hru Realu Madrid. Bale si připsal pouhých 15 přihrávek, a to jen s 86% úspěšností. Dále si připsal jeden jediný centr, který byl ještě ke všemu neúspěšný. Žádná střela na bránu, žádný úspěšný driblink, žádná klíčová nahrávka, žádná chuť do hry, prostě nic. Bohužel úplně zbytečně vyplýtvané střídání.

Luka Jovič - 6

Musím souhlasit s tím, co říkal Podvinho v posledním podcastu. Od Luky očekáváte větší dravost, větší nasazení, větší chuť na góly. To jsem já osobně opět moc neviděl. Ovšem i tak měl Luka skvělou šanci, když, bohužel zase, orazítkoval pravou tyč Simónovi brány. Jeho poziční hra v útoku je bezpochyby skvělá.