Carvajal, Hakimi, Odriozola. V létě nastane na pravé straně obrany Los Blancos přetlak

Čas 04. 12. 2019, 08:50 | Autor Laša | Zdrojmarca.com
Achraf se po dvou letech v Německu vrátí zpět do Madridu
Achraf se po dvou letech v Německu vrátí zpět do Madridu

Na konci června příštího roku skončí Achrafovi hostování v Borussii Dortmund. V tu chvíli bude mít Zinedine Zidane (předpokládejme, že bude stále trenérem) na jednu stranu příjemné, na stranu druhou velice složité rozhodování. Na pozici pravého obránce totiž bude mít tři velice kvalitní hráče. Jeden z nich tak bude muset z kola ven.

Dvouleté hostování v Dortmundu Achrafovi velice prospělo. Stal se z něj prvotřídní pravý bek. Zopakovala se tak totožná situace jako s Carvajalem, kterého v sezoně 2012/13 Real Madrid odeslal taktéž na hostování do bundesligového celku.

Rok v Leverkusenu Danimu prospěl a do Madridu se vrátil jako hráč, bez něhož si již 7 sezonu neumí nikdo představit pravý kraj obrany Bílého baletu.

Nic na tom nezměnilo ani loňské angažování Álvara Odriozoly. Ten je sice nesmírně kvalitním bekem, pokud však byl Dani zdráv, v klíčových zápasech to byl on, kdo dostával přednost.

Carvajalova dominance na pravé straně se projevuje v této sezoně ještě výrazněji, než tomu bylo loni, kdy Odriozola nastoupil do 22 zápasů, zatímco Carvajal do 35. Letos již stihl Dani odehrát zápasů 16, proti Álvarově 4.

A máme zde Achrafa, který za Dortmund již stihl odehrát 50 zápasů, v nichž vstřelil 9 branek. Velkou devizou Hakimiho je jeho univerzálnost. V Dortmundu jej totiž pravidelně, a nutno říct, že s úspěchem, nasazují i na levé straně obrany, ale i na pozicích v záloze. Jeho comeback do Madridu tak ve finále nemusí ohrožovat jen dvojici Carvajal – Odriozola, ale i řadu dalších hráčů.

Na stranu druhou, Odriozolova malá vytíženost v této sezoně napovídá, že Zidanovi zcela nezapadá do jeho plánů.  Pokud tedy někoho nejvíce ohrožuje návrat Achrafa Hakimiho, je to Álvaro Odriozola. Zkušený Carvajal by měl být ve větším klidu, zřejmě však přijde o svoji neochvějnou pozici na pravé straně obrany, a bude muset o ni složitě bojovat. Na tomto postu má tedy Zidane příjemné vyhlídky a starosti.

Jaká dvojice pravých beků by měla v příští sezoně zůstat?

Dani Carvajal - Álvaro Odriozola (Počet hlasů: 24)
24

Dani Carvajal - Achraf Hakimi (Počet hlasů: 260)
260

Álvaro Odriozola - Achraf Hakimi (Počet hlasů: 32)
32

Real by si měl ponechat všechny tři (Počet hlasů: 35)
35Celkem hlasovalo: 351

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (16 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!