Zidanovo dilema jménem Casemiro. Složité počty s kartami před El Clásikem

Čas 06. 12. 2019, 10:10 | Autor Laša | Zdrojas.com
Casemiro
Casemiro

Do pozice nepostradatelného hráče základní sestavy Los Blancos se v této sezoně pasoval brazilský defenzivní záložník Casemiro. S výjimkou závěrečné půlhodiny utkání proti Levante doposud Zidanovi nescházel jedinou minutu! Trenér Realu Madrid však v prosinci musí pečlivě zvažovat, do kterých zápasů Caseho nasadí.

Že je Casemiro hráčem, který je žlutými kartami trestán nejčastěji, není nic překvapivého. Na pozici defenzivního záložníka se od vás ani nic jiného nečeká. V této sezoně již viděl karet pět. V zásadě by proto nyní nebylo co řešit.

Po žlutých kartách následuje stopka pro následující ligový zápas. Jenže 16. října sportovní tribunál, k němuž se Real Madrid odvolával, zrušil Casemirovi kartu z utkání 3. kola La Ligy na hřišti Villarrealu.

Řada serverů toto rozhodnutí vůbec nepostřehla, a tak u Brazilce je někdy možno spatřit v kolonce žlutých karet číslo 5 (jen namátkou – toto číslo uvádějí např. servery Eurofotbal či Livesport). Faktem však je, že Casemiro má v současné chvíli „jen“ 4 žluté karty, což začíná být nepříjemný problém.

Real Madrid odehraje v prosinci tři velice těžké zápasy. Nejprve se v neděli 15. představí na horké půdě stadionu Mestalla ve Valencii. O tři dny později bude následovat El Clásico na Camp Nou, a v neděli 22. prosince konečně domácí utkání proti Athléticu Bilbao, přičemž Basky je třeba v letošní sezoně brát vážně. Prozatím se nacházejí na 5. pozici, a svoji kůži rozhodně nedají lacino.

Než dojde k těmto třem těžkým zápasům, které mohou dosti napovědět, jak se Real Madrid v příštím kalendářním roce zapojí do bojů o ligový titul, odehrají Los Blancos dva jiné zápasy. V Lize mistrů proti Bruggám a tuto sobotu ligový duel proti Espanyolu.

Proti Belgičanům již o nic nepůjde. Bílý balet má jisté 2. místo v základní skupině, na němž se nic nezmění. Zinedine Zidane tedy bude své klíčové hráče chránit a prostor v posledním utkání skupiny dostanou hráči, vyčkávající na svoji šanci na lavičce.

A nyní k ligovým počtům. Pokud Casemiro nastoupí do utkání proti Espanyolu a obdrží žlutou kartu, odbyde si trest v utkání proti Valencii a na Barcelonu vystartuje s čistým štítem. Jenže kromě faktu, že Netopýři jsou doma velice silní a Zizou bude potřebovat všechny své klíčové hráče, je zde i skutečnost, že vedení La Ligy již několikrát potrestalo Real Madrid, či přesněji jeho hráče za to, že si „nechali záměrně“ dát žlutou kartu před důležitým utkáním.

Z poslední doby vzpomeňme například na Sergia Ramose či Daniho Carvajala. Klub by musel složitě vysvětlovat, že úmysly Caseho nebyly záměrné. Fakticky by totiž hrozilo, že by se „úmyslnou“ žlutou kartou mohl Casemiro vykartovat jak pro zápas na Mestalle, tak na Camp Nou.

Na druhou stranu, pokud by si chtěl Zidane uchránit Casemira pro El Clásico, tak aby měl jistotu, že bude moci hrát, nesměl by jej nasadit do tří následujících duelů, v nichž by hrozil karetní trest případně zranění. Jak tento složitý rébus francouzský trenér vyřeší?

Komentáře fanoušků

Zobrazit diskuzi (25 příspěvků) Zobrazování komentářů pod článkem a jejich přidávání je jen pro registrované!