Real Madrid vyjádřil podporu summitu o klimatických změnách

Real Madrid vyjádřil podporu summitu o klimatických změnách

Od pondělí 2. prosince probíhá ve španělském hlavním městě 25. summit OSN o změnách klimatu (COP25). Real Madrid se k propagaci boje proti klimatickým změnám přidal. Na Santiago Bernabéu byla instalována velká ekologická plachta.

Nehořlavé a mikroperforované plátno je široké téměř 36 metrů a vysoké 20 metrů.

Je vyrobeno z ekologických prostředků. Za denního světla přeměňuje znečištění ve vodní páry a soli. Rovněž odstraňuje škodlivé bakterie. Každé tři čtvereční metry plátna absorbují ekvivalentní množství oxidu dusičitého, jaké vytvoří jedno osobní auto za rok,“ píše se v prohlášení, které Real Madrid zveřejnil na svých webových stránkách.

Ekologický summit se v Madridu bude konat až do 13. prosince. Mezi řečníky bude například český premiér Andrej Babiš, či švédská aktivistka Greta Thunberg.


Zdroj: realmadrid.com

9 Komentářů

Přidat komentář

Související články

Huijsen oslavil návrat Málagy do La Ligy a živí svůj sen
Mužstvo

Huijsen oslavil návrat Málagy do La Ligy a živí svůj sen

Dean Huijsen slavil postup Málagy v klubovém dresu a fotkou na sociálních sítích. Opakovaně dal najevo, že je fanouškem a…
Vinícius tváří Brazílie a jednou z největších značek mistrovství světa
Mužstvo

Vinícius tváří Brazílie a jednou z největších značek mistrovství světa

Vinícius Júnior je dnes jednou z hlavních tváří světového šampionátu. Na hřišti táhne brazilskou reprezentaci a mimo něj má už…
Mourinho: Můj Real Madrid vstřelil v jedné ligové sezóně 121 gólů. Jak moc defenzivní jsme byli?
Mužstvo

Mourinho: Můj Real Madrid vstřelil v jedné ligové sezóně 121 gólů. Jak moc defenzivní jsme byli?

José Mourinho se poprvé od návratu do Realu Madrid vyjádřil a poskytl rozhovor americkému magazínu Vanity Fair. S trenérem Los…
Mourinho vidí v Bernardu Silvovi lék na problémy Realu s kontrolou hry
Mužstvo

Mourinho vidí v Bernardu Silvovi lék na problémy Realu s kontrolou hry

Bernardo Silva přichází do Real Madridu jako volný hráč po devíti sezonách v Manchesteru City. Jak uvádí The Athletic, jeho…